Wychowanie i profilaktyka w szkole. Cyfrowy świat. 5 filmów (płyta DVD) - 1 Wychowanie i profilaktyka w szkole. Cyfrowy świat. 5 filmów (płyta DVD) - 1

Wychowanie i profilaktyka w szkole. Cyfrowy świat. 5 filmów (płyta DVD)

Rubikon

Indeks: 9788365217356

210,00 zł
Brutto

CYFROWY ŚWIAT - 5 filmów na DVD

Amputacja 6:39
Nastolatki na smartfonach piszą SMS-y, przeglądają portale społecznościowe, grają, słuchają muzyki, robią zdjęcia i nagrywają filmy. Komórka daje im poczucie wolności i niezależności. Bohaterka nie rozstaje się z telefonem. Gdy pewnego dnia smartfon gdzieś się gubi, dziewczyna czuje się tak, jakby amputowano jej dłoń.
Co zrobić, by telefon nie stał się dla nastolatka całym światem?

Słówka masowego rażenia 5:38
Nie ma słów obojętnych, każde niesie określony komunikat, wpływa pozytywnie lub destruktywnie. Zarówno w realu jak i w sieci nie jest obojętne, jakich słów używamy. Szczególnie w internecie młodzi uczestnicy bezkarnie rzucają słowa i opinie, których nie odważyliby się wypowiedzieć w realnym świecie bez obaw o surowe konsekwencje.
Co zrobić, by wirtualna przestrzeń nie stała się areną werbalnej agresji?

Prawie prawda 6:05
W dobie internetu, jesteśmy skazywani na mnóstwo informacji, które nie zawsze są prawdziwe.
Ola - typowa nastolatka, przekonuje się, jak bolesne mogą być konsekwencje uwierzenia w niezweryfikowaną wcześniej informację.
Film uwrażliwia młodych ludzi aby podchodzili do tych informacji z dystansem i nie stali się ofiarą fake newsów.

Zgubione mieszkanie 6:47
Łatwo dzisiaj zatracić granicę prywatności. Przemyślane zachowania, rozwaga i roztropność są wysoce wskazane zwłaszcza młodym użytkownikom mediów. Bohaterka filmu szybko przekonuje się, czym może się skończyć nieumiejętne korzystanie z sieci.

Drogowskaz tuż za rogiem 7:56
W dobie kryzysu autorytetów – nie jest łatwo wskazać osoby godne uznania i naśladowania. Bohaterki filmu, próbują zmierzyć się z zadaniem domowym na ten temat. Poszukiwania w internecie okazały się bezskuteczne, a osoby z mądrością życiową, znalazły się bardzo blisko.

Filmy posiadają opcje napisów w języku polskim.

Rubikon
9788365217356

Opis

Wydawnictwo
Rubikon
Autor
Dariusz Regucki
Data premiery
2019
ISBN
9788365217356
Format
DVD

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: