Rodzina na piątkę. 5 filmów (płyta DVD) - 1 Rodzina na piątkę. 5 filmów (płyta DVD) - 1

Rodzina na piątkę. 5 filmów (płyta DVD)

Rubikon

Indeks: 9788365217370

210,00 zł
Brutto
Ilość

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
3x

Rodzina na piątkę - 5 filmów na DVD
Konspekty lekcji dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych

Więcej niż ciało 7:40
Kult ciała jest wszechobecny. Lansowane w mediach kanony piękna, do których należy dążyć, niosą ze sobą różnego rodzaju następstwa. Z jednej strony pozytywne – np. większa dbałość o zdrowie, wybieranie nieprzetworzonego jedzenia, a z drugiej – powstawanie kompleksów i zbytnia ingerencja w naturę (moda na operacje plastyczne).
Film o akceptacji swojego wyglądu, zdrowej i odpowiedzialnej trosce o siebie.

Partycja 6:27
Z tematem porządku każdy zmaga się na swój sposób. Jedni, bo nic nie mogą znaleźć. Inni, bo czują przymus odkładania wszystkiego na swoje miejsce. Są też tacy, którzy świetnie się odnajdują w bałaganie, ale spotyka ich niezrozumienie otoczenia (najczęściej rodziców). W filmie porządek staje się tematem numerem. Okazuje się, że partycja dysku (porządkowanie informacji) może być metaforą umysłu – im jest jaśniej i czyściej, tym łatwiej pozbierać myśli.

Z głową w chmurach 4:17
Koncert muzyki klasycznej staje się pretekstem do rozmów o duchowych przeżyciach. Ciało wyraża osobę, posiada swoją wartość. Jednak do sfery duchowej należy zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, spełnianie marzeń, realizacja planów, bardziej twórcze i kreatywne życie.
Film o tym, jak sztuka i muzyka odrywają nas od rutyny codzienności i odmieniają.

Martwa cisza 4:53
Nawet w najlepszych rodzinach zdarzają się nieporozumienia. Gorzej, gdy po awanturze następuje impas i… cisza. Kłótnia rodziców i ciche dni sprawiają, że atmosfera w domu staje się nie do zniesienia. Gdy rodzice ukradkiem wymieniają piorunujące spojrzenia i szeptem prawią sobie uszczypliwości, dzieci bezbłędnie wyczuwają negatywne emocje i postanawiają coś z tym zrobić. Uciekając się do fortelu znajdują rozwiązanie, które przerywa ciszę.

Sami w domu 5:52
Relacje między rodzeństwem bywają konfliktowe, pełne napięć i nieporozumień. Wśród braci i sióstr dochodzi do kłótni, ostrej wymiany zdań, a nawet... poszturchiwań. Czy można przezwyciężyć wzajemną niechęć i nauczyć się kompromisów? Czy to możliwe, by nie krytykować i oceniać, nie stawiać na swoim, ale akceptować siebie nawzajem? Film pokazuje, że jest to możliwe.

Rubikon
9788365217370

Opis

Wydawnictwo
Rubikon
Autor
Dariusz Regucki
Data premiery
2019
ISBN
9788365217370
Format
DVD

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: