Kształtowanie i wspieranie rozwoju psychoruchowego małych dzieci w żłobku. Difin - księgarnia edukacyjna.pl
  • Kształtowanie i wspieranie rozwoju psychoruchowego małych dzieci w żłobku. Difin - księgarnia edukacyjna.pl

Kształtowanie i wspieranie rozwoju psychoruchowego małych dzieci w żłobku

Wydawnictwo
Difin open_in_new
Autor
Aneta Jegier, Bożena Kurelska open_in_new
Data wydania
2019
ISBN
9788380859166
Format
140x220
Stron
244
Okładka
miękka
Nr katalogowy
31364
58,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Jak organizować pracę żłobka i jak pracować z dziećmi, pokazane zostało w książce. Autorki omówiły w niej kwestie prawne i organizacyjne związane z funkcjonowaniem żłobków (poczynając od harmonogramu żłobkowego dnia po pełnowartościowe jadłospisy posiłków), a także przedstawiły scenariusze różnorodnych zajęć, rozwijających dzieci intelektualnie, sensorycznie, społecznie i emocjonalnie.

Celem autorek prezentowanej publikacji jest ukazanie potencjału tkwiącego we współczesnych żłobkach publicznych. Pracownicy żłobków towarzyszą dzieciom w rozwoju, podziwiają ich dokonania i pomagają wtedy, gdy to konieczne. Absolwenci żłobków to samodzielni młodzi ludzie, radośni, pełni ciekawości poznawczej i chęci doświadczania nowych wrażeń. Dlatego we wrześniu zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogą odważnie przekroczyć próg przedszkola.

Dziecko żłobkowe ma dużą przewagę nad swoimi rówieśnikami: jest samodzielne, potrafi funkcjonować w grupie i w większości przypadków jest bardziej odporne na zachorowania. Żłobek może zbudować fundament przyszłej edukacji dziecka. Warunek jest jeden – musi to być dobry żłobek, z dobrym zarządzającym i wykwalifikowaną kadrą.

Zobacz także