Kształtowanie i wspieranie rozwoju psychoruchowego małych dzieci w żłobku - 1 Kształtowanie i wspieranie rozwoju psychoruchowego małych dzieci w żłobku - 1

Kształtowanie i wspieranie rozwoju psychoruchowego małych dzieci w żłobku

Indeks: 9788380859166

58,00 zł
Brutto
Ilość

Jak organizować pracę żłobka i jak pracować z dziećmi, pokazane zostało w książce. Autorki omówiły w niej kwestie prawne i organizacyjne związane z funkcjonowaniem żłobków (poczynając od harmonogramu żłobkowego dnia po pełnowartościowe jadłospisy posiłków), a także przedstawiły scenariusze różnorodnych zajęć, rozwijających dzieci intelektualnie, sensorycznie, społecznie i emocjonalnie.

Celem autorek prezentowanej publikacji jest ukazanie potencjału tkwiącego we współczesnych żłobkach publicznych. Pracownicy żłobków towarzyszą dzieciom w rozwoju, podziwiają ich dokonania i pomagają wtedy, gdy to konieczne. Absolwenci żłobków to samodzielni młodzi ludzie, radośni, pełni ciekawości poznawczej i chęci doświadczania nowych wrażeń. Dlatego we wrześniu zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogą odważnie przekroczyć próg przedszkola.

Dziecko żłobkowe ma dużą przewagę nad swoimi rówieśnikami: jest samodzielne, potrafi funkcjonować w grupie i w większości przypadków jest bardziej odporne na zachorowania. Żłobek może zbudować fundament przyszłej edukacji dziecka. Warunek jest jeden – musi to być dobry żłobek, z dobrym zarządzającym i wykwalifikowaną kadrą.

9788380859166

Opis

Wydawnictwo
Difin
Autor
Aneta Jegier, Bożena Kurelska
Data wydania
2019
ISBN
9788380859166
Format
140x220
Stron
244
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii: