Odwrócona relacja. Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo - 1 Odwrócona relacja. Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo - 1

Odwrócona relacja. Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo

Indeks: 9788374897754

49,90 zł
Brutto
Ilość

Ten produkt kupiono w tym roku:
4x

Wszystkie dzieci potrzebują regulacji emocjonalnej ze strony rodziców. Zwłaszcza w przypadku silnych emocji, takich, jak wściekłość, frustracja, stres czy lęk. Rolą rodzica jest to, by wysłuchać dziecko, pomóc mu zrozumieć oraz opanować własne uczucia. Co jednak, jeśli tej równowagi emocjonalnej brakuje samym rodzicom? Jeśli to oni nie radzą sobie z własnymi uczuciami?

Jeśli Mama jest rozchwiana, świat jest rozchwiany. Jeśli Mama nie jest szczęśliwa, nikt nie jest szczęśliwy. Jeśli Tata budzi strach, świat budzi strach. Jeśli Mama jest zdezorganizowana – czuję, że świat wariuje.

Rodzice zaabsorbowani własnymi sprawami nie są w stanie skutecznie zająć się potrzebami relacyjnymi i emocjonalnymi swojego dziecka. Nie chodzi tu o przejściowe trudności, które mają miejsce w każdej rodzinie. Problematyczna jest sytuacja, kiedy dzieje się to przez większość czasu, a zachowania rodzica przerażają, zawstydzają lub poniżają dziecko, burzą jego poczucie bezpieczeństwa, wprowadzają chaos, niszczą poczucie własnej wartości.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?
Książka w skuteczny sposób pomoże w pracy z dziećmi, których spokój i rozwój emocjonalny są zagrożone w wyniku problemów trapiących ich rodziców:

 • zaburzenia psychiczne;
 • przewlekła choroba;
 • uzależnienie od alkoholu lub narkotyków;
 • przemoc i agresja;
 • separacja lub rozwód;

DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE:

 • rozpoznasz uczucia, które kryją się za „trudnym” zachowaniem dziecka i odpowiednio zareagujesz, aby pomóc mu się z nimi uporać;
 • dowiesz się, jak ułatwić dziecku zajęcie się własnymi, niewypowiedzianymi uczuciami;
 • nauczysz się wzmacniać dziecko tak, by wiedziało, że ma prawo wyrazić własne emocje i opinie;
 • poznasz podstawowe narzędzia w komunikacji między rodzicem a dzieckiem, przydatnymi wtedy, gdy problemy rodziców w negatywny sposób wpływają na dziecko;
 • pomożesz rodzicom i dzieciom „odnaleźć” drogę do siebie nawzajem;
 • dowiesz się, jak wspierać rodzica z problemami, który chce przepracować swój ból emocjonalny i zająć się niezaspokojonymi potrzebami psychicznymi dziecka.

JAK KORZYSTAĆ Z TEGO PORADNIKA?
Część pierwsza to wyczerpujące studium problemu „trudnych rodziców”. W całości poświęcone zostało zrozumieniu tego, jak czuje się i zachowuje dziecko żyjące z rodzicem z problemami. Omawia też najnowsze badania dotyczące skutków takiego stanu rzeczy oraz możliwe sposoby pomocy.
Część druga skupia się na praktycznych interwencjach. Opisuje szereg ćwiczeń, pomysłów na pracę z dzieckiem, rysunkowych kart pracy oraz zadań wspierających rozmowy terapeutyczne z dziećmi.

9788374897754

Opis

Wydawnictwo
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Autor
Margot Sunderland
Data premiery
2019
ISBN
9788374897754
Format
145x205
Stron
336
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)