Słuchowiska dla przedszkolaków. Wiosna? Wiosna!  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Słuchowiska dla przedszkolaków. Wiosna? Wiosna!

Zbiór 14 opowiadań tematycznie związanych z czasem wiosny. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

24,90 zł Brutto

23,71 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Słuchowiska dla przedszkolaków. Wiosna? Wiosna! Audiobook z konspektami zajęć

Wiosna? Wiosna! to zbiór 14 opowiadań tematycznie związanych z czasem wiosny. Utwory pochodzą z książki Vademecum przedszkolnych zabaw. Wiosna, ale nowością są tu konspekty – służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

W skład publikacji „Wiosna? Wiosna!” wchodzą:

  • płyta CD z audiobookami opowiadań;

  • książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
  • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia. Ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce na podstawie danego słuchowiska. Nauczyciel znajdzie tam:

  • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;

  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy których realizacji pomocne będzie opowiadanie;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
  • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

Audiobooki dla przedszkolaków

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Marzeniom na ratunek! (Agnieszka Borowiecka). Mikołajek marzy o tym, żeby zostać mistrzem szachowym. Kiedy przegrywa w turnieju, nie potrafi pogodzić się z porażką. Chłopiec trafia do Krainy Marzeń, gdzie dowiaduje się, że nic nie dzieje się ot tak, od razu. Na sukces trzeba przecież zapracować.

2. Czarodziejka mama (Ewa Stadtmüller). Kiedy tata i Kasia wychodzą do teatru, w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Pojawiają się krasnoludki, głodny odkurzacz sam zjada śmieci, a postacie z domowego teatrzyku ożywają. I wszystko to dzięki mamie, która jest chyba prawdziwą czarodziejką.

3. Wiosenny piknik (Ewa Stadtmüller). Wiosna to wspaniały czas na majowy piknik. Zwłaszcza taki, podczas którego można spałaszować własnoręcznie przygotowane i bajecznie kolorowe przekąski. A jeśli na dodatek będą one smaczne i zdrowe, to majówka będzie bardzo udana.

4. Kolory tęczy (Agnieszka Borowiecka). Zawsze, kiedy na niebie pojawiają się równocześnie deszczowa chmurka i słoneczko, zauważyć można też piękną, wielobarwną tęczę. Tym razem tak się nie stało, bo tęcza wstydziła się pokazać w wypłowiałej sukience. Na szczęście przyjaciele pomogli jej odzyskać wszystkie utracone przez zimę kolory.

5. W kurniku (Teresa Błaszczyk). Na wiejskim podwórku panuje wielkie poruszenie. Kury, kaczki, gęsi, indyki i perliczki kłócą się, kto zniósł piękniejsze jajka. W całym tym ambarasie kogut zapomniał obudzić gospodarza. Całe szczęście mała Zosia postanowiła pomóc tacie i zebrała kilka jaj – zrobi z nich piękne pisanki.

6. Co piszczy w trawie? (Ewa Stadtmüller). Ślub ważki jest największym wydarzeniem towarzyskim na łące. Gąsieniczka martwi się, że nie będzie mogła wziąć udziału w podniebnych tańcach, ponieważ nie ma skrzydełek… Pociesza ją przyjaciel żuczek – zupełnie jakby wiedział, że niedługo wydarzy się coś niezwykłego…

7. Ekologia według dziadka (Magdalena Ledwoń). Kiedy dziadek i babcia byli mali, nikt nie musiał ich uczyć, jak należy dbać o środowisko. W ich domach segregowało się śmieci, oddawało materiały recyklingowe do skupu i wykorzystywało różne przedmioty na wiele sposobów. O tym, jak to dawniej było, opowiada Krzysiowi dziadek.

8. Niezapomniane urodziny Wojtusia (Justyna Niedbała). Mały Wojtuś jest tak podekscytowany swoimi urodzinami, że nie potrafi znaleźć sobie miejsca. Jedyną rzeczą, która przyciąga na dłużej jego uwagę, jest pudełko z zapałkami…

9. Idzie Wiosna (Ewa Stadtmüller). Wiosna się spóźnia... Co zatem można zrobić, żeby ją przywołać? Przedszkolaki mają kilka ciekawych pomysłów.

10. Kwiecień plecień (Ewa Stadtmüller). Pierwszego kwietnia Kubie udaje się primaaprilisowy żart – jego siostra Ania uwierzyła mu, że podczas prania ukochany biały miś stał się szarobury. Jednak Kuba nie spodziewa się, że jemu też ktoś tego dnia spłata figla… Kto? Kwiecień plecień!

11. Kto jest najważniejszy? (Agnieszka Borowiecka). Zwierzęta z wiejskiego podwórka kłócą się zawzięcie, które z nich jest najważniejsze w gospodarstwie. Zapomniały jednak o tym, że nie byłoby zagrody, gdyby nie dobry i troskliwy gospodarz. Na szczęście znalazł się ktoś, kto im o tym przypomniał.

12. Marzanna – wesoła słomiana panna (Ewa Stadtmüller). W grupie Tygrysków pojawiła się nowa lalka. Zupełnie inna niż pozostałe, bo wykonana ze słomy i kolorowych szmatek – Marzanna.

13. Jak Zuzia z Wiktorem wiosny szukali (Jadwiga Daniek-Salawa). Zuzia i Wiktorek wybrali się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Już w ogródku zobaczyli pierwszy jej ślad, a z każdym kolejnym krokiem napotykali kolejne jej zwiastuny.

14. Koszyczek wielkanocny (Ewa Stadtmüller). Święcenie koszyczka jest bardzo ważną wielkanocną tradycją. O znaczeniu poszczególnych pokarmów opowiada Amelce i Franiowi babcia.

9788365915801
9788365915801
9788365915801
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2021
ISBN
9788365915801
Format
190x210
Stron
52
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32309
Zobacz także
chat Komentarze (0)