Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Część 1 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Część 1

Zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat emocji oraz wspomagających radzenie sobie z różnymi sytuacjami dnia codziennego.

25,90 zł Brutto

24,67 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Bajki edukacyjne dla przedszkolaków. Część 1. Audiobook z konspektami zajęć

Mądre bajki do słuchania to zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat emocji oraz wspomagających radzenie sobie z różnymi sytuacjami dnia codziennego. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Bajki rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterami bajek są zwierzęta żyjące w różnych miejscach i zmagające się z bliskimi dziecku problemami. Słuchając albumu, poznać można:

 • przechwalającą się żyrafę;
 • nieśmiałego kotka;
 • nieumiejącego opanować wybuchów złości krokodyla;
 • żurawia, który nie umie pogodzić się z przegraną;
 • niemogącego opanować bałaganu liska oraz sroczkę, która nie potrafi się dzielić.

Dzięki mądrym radom i pomocy każdy z naszych bohaterów znajduje receptę na kłopoty.

W skład publikacji „Mądre bajki do słuchania” wchodzą:

 • płyta CD z audiobookami bajek;
 • książka z tekstami bajek i konspektami zajęć;
 • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia bajek. Ma to na celu ułatwienie oceny, czy dana bajka spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie mu przydatna w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Bajkom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce na podstawie danego słuchowiska. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą bajki;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy których realizacji pomocna będzie bajka;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie bajki;
 • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu bajki;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie bajki.

Audiobooki dla przedszkolaków

Spis i tematyka nagranych bajek:

1. Kotałek Nieśmiałek – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci nieśmiałych). Kotek Nieśmiałek czuł się w towarzystwie nieznajomych osób bardzo zawstydzony. Na szczęście mamusia Kotka znalazła sposób na to, jak pomóc swojemu synkowi być bardziej otwartym.

2. Sroczka Migotka – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie potrafią się dzielić zabawkami). Migotka była sroczką, która kolekcjonowała piękne przedmioty. Uwielbiała bawić się swoimi skarbami, ale robiła to wyłącznie wtedy, gdy nikt jej nie odwiedzał. Sroczka bowiem bardzo nie lubiła dzielić się swoimi błyskotkami. Jednak pewnego dnia odkryła, że przyjaciele są ważniejsi niż zabawki.

3. Trudna sztuka – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie potrafią przegrywać). Co można zrobić, kiedy wszyscy się nudzą? Nic prostszego – można urządzić zawody! Żuraw i Czapla rywalizowali w staniu na jednej nodze. Zabawa była świetna, do momentu, w którym Żuraw przegrał zawody. Czy jednak mimo porażki może okazać się zwycięzcą? Tak! O ile będzie umiał pokonać własny gniew i rozczarowanie.

4. Lisek Niedbaluszek – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które często robią wokół siebie mnóstwo bałaganu). Lisek Niedbaluszek był bardzo lubiany przez wszystkie leśne zwierzęta. Przyjaciele nie mogli jednak znieść bałaganu, który pojawiał się wraz z Liskiem, i zaczęli go unikać. Niedbaluszek postanowił urządzić przyjęcie, aby spędzić z przyjaciółmi trochę czasu. Okazało się ono jednak wielką klapą. Na szczęście, dzięki radzie życzliwej Wiewiórki, udało się w końcu pozbyć bałaganu.

5. Małpki i straszny krokodyl – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci przejawiających agresywne zachowania). Krokodyl Rolik i trzy sympatyczne małpki chętnie się ze sobą bawili. Niestety, czasami krokodyl miewał zły humor i swoją złością psuł wszystkim zabawę. Pewnego dnia tak zdenerwował się podczas zabawy, że uderzył jedną z małpek. Na szczęście znalazł się ktoś, kto nauczył krokodyla radzenia sobie ze swoimi emocjami.

6. O Żyrafie „Ja potrafię” – Ewa Stadtmüller (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie wierzą w swoje możliwości). Żyrafa Giga patrzyła na wszystkich z góry. W końcu miała ku temu wiele powodów. Przyjaciele z sawanny mówili, że Giga wszystko potrafi. Pewnego dnia okazało się, że nawet ona potrzebuje pomocy.

9788365915733
9788365915733
9788365915733
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Ewa Stadtmüller, Agnieszka Borowiecka
Data premiery
2021
ISBN
9788365915733
Format
190x210
Stron
32
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32313
Zobacz także
chat Komentarze (0)