Słuchowiska dla przedszkolaków. Letnie opowieści 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Słuchowiska dla przedszkolaków. Letnie opowieści

Zbiór 12 opowiadań tematycznie związanych z okresem letnim. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

25,90 zł Brutto

24,67 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Słuchowiska dla przedszkolaków. Letnie opowieści. Audiobook z konspektami zajęć

Letnie opowieści to zbiór 12 opowiadań tematycznie związanych z okresem letnim. Utwory pochodzą z książki Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato, ale nowością są tu konspekty – służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

W skład publikacji „Letnie opowieści” wchodzą:

  • płyta CD z audiobookami opowiadań;
  • książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
  • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia. Ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce na podstawie danego słuchowiska. Nauczyciel znajdzie tam:

  • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy których realizacji pomocne będzie opowiadanie;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
  • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

Audiobooki dla przedszkolaków

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Ach, te pasy! (Teresa Błaszczyk). Rodzeństwo jedzie z rodzicami samochodem na wakacje, po drodze natrafiają na kolizję – tacie udaje się uniknąć stłuczki, a podczas ostrego hamowania i widząc skutki wypadku innych pojazdów, dzieci przekonują się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

2. Indiańskie lato w przedszkolu (Ewa Stadtmüller). Opowiadanie w barwny sposób opisuje sytuację, w której nauczycielka wraz z grupą dzieci spędzających wakacje w przedszkolu organizuje zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu z elementami zabaw ruchowych i tropiących.

3. Jedziemy na wycieczkę (Ewa Stadtmüller). Grupa przedszkolna zwiedza gospodarstwo agroturystyczne, poznając sprzęty i zwierzęta gospodarskie.

4. Na górskim szlaku (Teresa Błaszczyk). Opowiadanie przedstawia grupę kolonistów podczas wycieczki – na przykładzie konkretnych zachowań pokazane są pozytywne wzorce proekologiczne.

5. Niebezpieczna fala (Teresa Błaszczyk). Historia małego Mateusza, który zabsorbowany zabawą, wchodzi do morza dalej, niż chciał i przypadkowo zostaje zalany przez nadchodzącą falę. Chłopcu pomaga ratownik.

6. Niedługo pójdę do szkoły (Agnieszka Borowiecka). Starszy brat na spacerze z siostrzyczką rozmawiają o szkole. Bartuś, chcąc rozwiać lęki i wątpliwości dziewczynki, opowiada siostrze o tym, jak to jest być uczniem i jak on przeżył swój pierwszy dzień w szkole.

7. O tym, jak chmura pogniewała się na las (Grażyna Gryszkiewicz). Bajkowe opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w lesie nad rzeką Marudą – zwierzęta narzekają na przedłużające się opady deszczu, a gdy nareszcie przestaje padać, las nawiedza susza. Zwierzęta dotkliwie odczuwają jej skutki – z pomocą przychodzi im orzeł, któremu los leśnych zwierząt nie jest obojętny, choć sam nie mieszka w lesie.

8. Prezent z okazji Dnia Ojca (Magdalena Ledwoń). Historia pewnej rodziny, która wybrała się na górską wyprawę zorganizowaną jako prezent z okazji Dnia Ojca. Wycieczka jest okazją do przeżycia przyjemnych chwil w gronie najbliższych osób.

9. Tato, idzie lato! (Ewa Stadtmüller). Dwóch braci spędza dzień z tatą na wycieczce w lesie zorganizowanej z okazji Dnia Ojca.

10. Tygryski podbijają Europę (Ewa Stadtmüller). Grupa przedszkolna bierze udział w prezentacji różnych krajów Unii Europejskiej, pokazując kulturę i zwyczaje Hiszpanii.

11. W cyrku (Magdalena Ledwoń). Wracając z cyrku do domu, mama rozmawia z córką na temat obejrzanego przedstawienia. Rozmowa ta jest okazją do uświadomienia dziecku, że zwierzęta nie powinny brać udziału w tego typu spektaklach.

12. Wakacyjne marzenia (Ewa Stadtmüller). Dzieci w przedszkolu rozmawiają o wakacyjnych podróżach – na podstawie doświadczeń swoich krewnych i znajomych snują marzenia dotyczące letnich eskapad. Na tle ich materialnych pragnień wyróżnia się chłopiec, dla którego od egzotycznych wyjazdów ważniejsza jest więź z rodzicami oraz czas, który mogliby mu poświęcić.

9788365915818
9788365915818
9788365915818
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2021
ISBN
9788365915818
Format
190x210
Stron
48
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32310
Zobacz także
chat Komentarze (0)