Left Banner

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Część 3 1

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Część 3

Kupionych: 66
19,90 zł
Brutto

Zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat emocji i uczuć, z jakimi na co dzień zmagają się dzieci.

szt.
Dostępny natychmiast

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Bajki edukacyjne dla przedszkolaków. Część 3. Audiobook z konspektami zajęć

Mądre bajki do słuchania to zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat emocji i uczuć, z jakimi na co dzień zmagają się dzieci. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Bajki rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterami bajek są postacie mierzące się z bliskimi dziecku problemami. Słuchając albumu, poznajemy historie:

 • żółwika, który tęskni za rodzicami;
 • liska zmagającego się z brakiem wiary w siebie;
 • myszki, która boi się ciemności;
 • różyczki zazdrosnej o młodsze rodzeństwo;
 • świerszczyka skorego do pochopnego wydawania osądów;
 • bobra, który zostaje oceniony przez pryzmat swojego wyglądu.

Dzięki mądrym radom i pomocy życzliwych przyjaciół, każdy z naszych bohaterów znajduje receptę na kłopoty.

W skład publikacji „Mądre bajki do słuchania” wchodzą:

 • płyta CD z audiobookami bajek;
 • książka z tekstami bajek i konspektami zajęć;
 • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia bajek. Ma to na celu ułatwienie oceny, czy dana bajka spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie mu przydatna w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Bajkom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce na podstawie danego słuchowiska. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą bajki;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy których realizacji pomocna będzie bajka;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie bajki;
 • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu bajki;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie bajki.

Audiobooki dla przedszkolaków

Spis i tematyka nagranych bajek:

1. Pieśń morskich fal – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się rozstania z rodzicami). Masz czasami wrażenie, że słyszysz głos osoby, za którą tęsknisz? Zdradzę Ci w tajemnicy, że to sekretna pieśń morskich fal... O tym, jak się ją śpiewa i kto jej może posłuchać, opowiedział żółwikowi Pluskotkowi pan Krab. Dzięki pieśni żółwik mógł zmierzyć się ze swoją tęsknotą za rodzicami.

2. Świerszczyk Cykotek – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które zbyt pochopnie wydają osądy). Kiedy gubimy coś dla nas cennego, jesteśmy zasmuceni i zdenerwowani. Ta złość sprawia, że bywamy zaślepieni. To właśnie przydarzyło się świerszczowi Cykotkowi, który zgubił swoje skrzypce. O kradzież oskarżył niewinne mrówki. Nie pomyślał jednak, że ten, kto zabrał jego skarb, mógł wcale nie zostawić śladów… A mrówki mówiły prawdę…

3. Wszystko dobrze, panie bobrze – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna o ocenianiu innych przez pryzmat wyglądu). Czy zawsze to, co dobre, jest również piękne? O tym, że nie warto oceniać innych po wyglądzie, przekonały się ptaki mieszkające nad rozlewiskiem. I całe szczęście, bo gdyby nie pomoc bobra, kacza rodzina mogłaby mieć nie lada kłopoty.

4. Powitanie wiosny – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, którym brak wiary w siebie) Czy zdarza Ci się nie wierzyć w siebie? Liskowi Filutkowi zdarzało się to bardzo często. Za namową swojej przyjaciółki postanowił jednak zaprezentować wszystkim swój talent. Ciekawe, czy zwierzątkom i pani Wiośnie spodoba się portret namalowany przez Filutka.

5. Siostrzyczka-zazdrośniczka – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które są zazdrosne o młodsze rodzeństwo). Mała różyczka była oczkiem w głowie ogrodnika. Wszystko się jednak zmieniło, gdy tuż obok niej pojawił się mały, bezbronny pączek. Starsza siostrzyczka poczuła ogromną zazdrość. Całe szczęście poczciwa wierzba wyjaśniła jej, że ogrodnik zawsze będzie ją kochał.

6. Pusia, Trufel i nocne strachy – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się ciemności). Nocne strachy wkradają się do dziecięcych pokoi wieczorami. Myszka Pusia wie o tym najlepiej, bo wtedy z jej szafy wychodzi cichuteńko czarny jak noc kocur. Czy Pusi i jej starszemu bratu uda się znaleźć sposób na tego gagatka?

9788365915757

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Borowiecka
Data premiery
2021
ISBN
9788365915757
Format
190x210
Stron
32
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32315

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.