Left Banner

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Część 2 1

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Część 2

Zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat norm społecznych oraz wspomagających radzenie sobie z różnymi sytuacjami zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

19,90 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Bajki edukacyjne dla przedszkolaków. Część 2. Audiobook z konspektami zajęć

Mądre bajki do słuchania to zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat norm społecznych oraz wspomagających radzenie sobie z różnymi sytuacjami zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Bajki rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterami bajek są postacie zmagające się z bliskimi dziecku problemami. Słuchając albumu, poznajemy historie:

 • krecika, który wstydzi się nosić okulary;
 • dziewczynki odtrąconej przez grupę rówieśników;
 • myszki, z której wyśmiewają się inne zwierzęta na sawannie;
 • lwiego władcy, który pewnego dnia postanawia, że nie będzie się więcej mył;
 • liska obawiającego się wizyty u lekarza;
 • chłopca, który nie lubi leżakowania.

Dzięki mądrym radom, pomocy, a czasami… odrobinie magii każdy z naszych bohaterów znajduje receptę na kłopoty.

W skład publikacji „Mądre bajki do słuchania” wchodzą:

 • płyta CD z audiobookami bajek;
 • książka z tekstami bajek i konspektami zajęć;
 • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia bajek. Ma to na celu ułatwienie oceny, czy dana bajka spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie mu przydatna w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Bajkom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce na podstawie danego słuchowiska. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą bajki;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy których realizacji pomocna będzie bajka;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie bajki;
 • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu bajki;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie bajki.

Audiobooki dla przedszkolaków

Spis i tematyka nagranych bajek:

1. Okularki – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie chcą nosić okularów). Krecik nie widział zbyt dobrze, ale wstydził się do tego przyznać. Jego najlepsza przyjaciółka zdołała namówić go na wizytę u okulisty. Czy jednak Krecik będzie chciał nosić okulary?

2. Pajacyk Pepe – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci odtrąconych przez grupę rówieśników). Zosia znała na pamięć mnóstwo piosenek oraz wierszyków i urządzała najpiękniejsze przedstawienia teatralne w przedszkolu. Była jednak bardzo smutna, ponieważ nie miała żadnych przyjaciół. Na szczęście z pomocą przyszli jej pani wychowawczyni oraz pajacyk Pepe.

3. Piaskowe duszki – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które wyśmiewają się z innych). Świat staje się odrobinę gorszy, gdy jesteśmy niemili i inni smucą się z naszego powodu. A kiedy staje się odrobinę lepszy…? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tej bajce.

4. Królewskie widzimisię – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie chcą się myć). Królowi wolno wszystko! Tak przynajmniej wydawało się pewnemu lwiemu władcy. Dlatego postanowił, że nie będzie robił tego, czego nie lubi. Przestał więc dbać o higienę… Co to za król, który przypomina burego, brudnego kociaka?

5. Mały smuteczek dużego liska – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które boją się wizyty u lekarza). Lisek Duduś ma poważne obawy przed wizytą u doktora. Wprawdzie bardzo urósł w ostatnim czasie i jest też znacznie mądrzejszy, niż był jesienią, ale nadal boi się zastrzyków. Okazuje się jednak, że dzielni pacjenci otrzymują od pana doktora medale za odwagę. Czy Duduś spróbuje pokonać swój strach i będzie dzielnym liskiem?

6. Pan Sen i prezenty – Agnieszka Borowiecka (bajka edukacyjna dla dzieci, które nie chcą leżakować). Lesio to bardzo rezolutny przedszkolak i w przedszkolu czuje się jak w domu. Pierwszego dnia wcale nie płakał, a za mamą tęsknił tylko troszkę. Jedyne, czego Lesio nie polubił, to leżakowanie. Pani Nina zdradziła mu jednak, że w czasie poobiedniego odpoczynku do dzieci przychodzi Pan Sen wraz z prezentami. Czy dziś odwiedzi także Lesia?

9788365915740

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Borowiecka
Data premiery
2021
ISBN
9788365915740
Format
190x210
Stron
32
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32314

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Słuchowiska dla przedszkolaków. Mądre bajki do słuchania. Część 2

Zbiór 6 bajek pozwalających poznać i zrozumieć świat norm społecznych oraz wspomagających radzenie sobie z różnymi sytuacjami zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

Napisz swoją opinię