Left Banner

Słuchowiska dla przedszkolaków. Gdy nadejdzie zima... 1

Słuchowiska dla przedszkolaków. Gdy nadejdzie zima...

Zbiór 12 opowiadań tematycznie związanych z czasem zimy. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

19,90 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Słuchowiska dla przedszkolaków. Gdy nadejdzie zima... Audiobook z konspektami zajęć

„Gdy nadejdzie zima…” to zbiór 12 opowiadań tematycznie związanych z czasem zimy. Utwory pochodzą z książki Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima, ale nowością są tu konspekty – służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

W skład publikacji „Gdy nadejdzie zima” wchodzą:

  • płyta CD z audiobookami opowiadań;
  • książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
  • dostęp dowersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia. Ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce na podstawie danego słuchowiska. Nauczyciel znajdzie tam:

  • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy których realizacji pomocne będzie opowiadanie;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
  • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

Audiobooki dla przedszkolaków

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Śnieżynki (Mariola Peisert). Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego zawsze z takim utęsknieniem czekamy na pierwszy śnieg, a on nie nadchodzi? Kruche i delikatne Śnieżynki po prostu nie chcą spadać z puszystej chmurki na ziemię. Całe szczęście Księżyc i Gwiazdy wiedzą, jak przekonać je do lotu.

2. Krzyś i łyżwy (Jadwiga Daniek-Salawa). Krzyś uwielbiał łyżwy, dlatego z wielką ochotą wybrał się ze swoim kolegą Adasiem nad pobliski staw poślizgać się na lodzie. Na szczęście Adaś pamiętał o przestrogach dorosłych na temat bezpiecznej zabawy na łyżwach i nie podążył za Krzysiem. Jego ostrożność uratowała Krzysia.

3. Kolekcjoner monet (Magdalena Ledwoń). Dziadek Antka jest numizmatykiem i kolekcjonuje banknoty i monety. Wnuczek nigdy nie przypuszczał, że o pieniądzach można dowiedzieć się tylu fascynujących rzeczy.

4. Jasełka (Ewa Stadtmüller). W przedszkolu nadszedł czas na jasełkowe przedstawienie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik – dekoracja przygotowana, kostiumy założone, a aktorzy niecierpliwili się za kulisami. W ostatnim momencie okazało się jednak, że brakuje jednego z aktorów. Bez pastuszka pokazującego Józefowi i Marii drogę do stajenki przedstawienie ległoby w gruzach. Na szczęście był to tak wyjątkowy spektakl, że nawet aktor z przypadku świetnie sprawdził się w tej bardzo ważnej roli.

5. Wyjątkowe przedszkole (Ewa Stadtmüller). Bohater opowiadania musiał się przeprowadzić. Wiązała się z tym także zmiana przedszkola. Okazało się, że nowe przedszkole jest równie wspaniałe, co stare. A w dodatku bohater poznał wyjątkowych kolegów i koleżanki, dzięki którym dowiedział się, że bycie niepełnosprawnym oznacza, że wszystko można robić inaczej, choć wcale nie gorzej.

6. Czy czas nas goni? (Teresa Błaszczyk). Adaś nie poszedł do przedszkola, bo był przeziębiony. Miał więc czas, żeby zbadać bardzo ważne zjawisko. Chciał się dowiedzieć, dlaczego czas raz biegnie szybko, a innym razem płynie wolno. W wyjaśnieniu tej zagadki pomógł mu ukochany dziadek.

7. Ruszamy na pomoc zwierzętom! (Ewa Stadtmüller). Kiedy panuje sroga zima, zmarznięte zwierzęta zmuszone są toczyć walkę o przetrwanie. Wiedzą o tym doskonale przedszkolaki, dlatego dbają o to, żeby ptaszki w karmniku miały ziarenka, a bezdomne koty schronienie przed zimnem. Urządzają nawet zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt, do którego w okresie zimy trafia dużo psów i kotów.

8. Dzień Babci i Dziadka (Ewa Stadtmüller). Co roku o tej samej porze w przedszkolu pojawiają się z wizytą długo wyczekiwane osoby. To najwspanialsi goście na świecie – babcie i dziadkowie przedszkolaków.

9. Niedźwiedź Teodor (Jadwiga Daniek-Salawa). Niedźwiadki zwykle kojarzą się z pluszowymi przytulankami. W rzeczywistości są to jednak drapieżne dzikie zwierzęta. Tatuś Zuzi i Wiktorka bardzo dużo wie o niedźwiedziach, dlatego chętnie opowiada o ich życiu i zwyczajach.

10. Historia o Świętym Mikołaju (Teresa Błaszczyk). Pewien bardzo bogaty i wrażliwy człowiek odkrył, że w jego miasteczku są dzieci, które są tak biedne, że brakuje im pieniędzy nawet na jedzenie. Postanowił im pomóc i pod osłoną nocy ofiarował im wszystko, czego potrzebują. Legenda o tym wydarzeniu powtarzana jest do dzisiaj, a 6 grudnia – w dniu jego imienin – wspominamy wspaniałe czyny tego świętego.

11. Gdzie jesteś, Święty Mikołaju? (Teresa Błaszczyk). W kamienicy przy ulicy Wrzosowej mieszkało wiele osób. Wśród nich był pan Ambroży, który zawsze bezinteresownie pomagał każdemu w potrzebie, szczególnie dzieciom i zwierzętom. Ale pewnego razu to on potrzebował pomocy. Okazało się, że pomogło mu wielu świętych mikołajów.

12. Spotkanie na Zajęczej Polanie (Magdalena Ledwoń). Co się dzieje, kiedy człowiek pojawi się w lesie? Zwierzęta uważają, że zazwyczaj nie oznacza to nic dobrego. Tym razem jednak było inaczej. Do lasu przyszły przedszkolaki i przyniosły zmarzniętym zwierzakom pyszne smakołyki.

9788365915795

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2021
ISBN
9788365915795
Format
190x210
Stron
44
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32312

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Słuchowiska dla przedszkolaków. Gdy nadejdzie zima...

Zbiór 12 opowiadań tematycznie związanych z czasem zimy. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Napisz swoją opinię