Left Banner

Słuchowiska dla przedszkolaków. Co nam niesie Pani Jesień? 1

Słuchowiska dla przedszkolaków. Co nam niesie Pani Jesień?

Zbiór 14 opowiadań tematycznie związanych z okresem jesiennym. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

19,90 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Słuchowiska dla przedszkolaków. Co nam niesie Pani Jesień? Audiobook z konspektami zajęć

Co nam niesie Pani Jesień? to zbiór 14 opowiadań tematycznie związanych z okresem jesiennym. Utwory pochodzą z książki Vademecum przedszkolnych zabaw. Jesień, ale nowością są tu konspekty – służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

W skład publikacji „Co nam niesie Pani Jesień?” wchodzą:

  • płyta CD z audiobookami opowiadań;
  • książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;

  • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia. Ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce na podstawie danego słuchowiska. Nauczyciel znajdzie tam:

  • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy których realizacji pomocne będzie opowiadanie;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
  • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

Audiobooki dla przedszkolaków

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Bajka o spóźnionej Jesieni (Jadwiga Daniek-Salawa). Babcia Janinka opowiada wnukom bajkę o tym, jak to Jesień zapomniała przyjść na ziemię i jakie były tego efekty. Opowieść w przystępny sposób wyjaśnia, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie jesienią i dlaczego ta pora roku, jest dla przyrody tak ważna.

2. Magiczne słowa (Karolina Gawlik). Do komnaty, w której książkę czyta Królowa Matka, wpada dwoje kłócących się królewiątek. Czy królewskie dzieci odkryją sekret dobrego wychowania? Być może kluczem do rozwiązania konfliktu okażą się magiczne słowa…

3. Daleka podróż (Agnieszka Borowiecka). Tata małej Kajusi musiał wylecieć w daleką podróż do Meksyku i nie zdążył wrócić na urodziny córeczki. Na szczęście w jego zastępstwie, daleką podróż odbył podarunek od tatusia. Opowiadanie pokazuje, jak ważne jest budowanie właściwych relacji, a przy okazji uczy, jaką drogę pokonują przesyłki pocztowe.

4. Adaś w centrum handlowym (Teresa Błaszczyk). Gdy mały Adaś wyrósł ze swojej kurtki, czekała go wizyta w galerii handlowej. Na pewno nie spodziewał się, jak przykra okaże się ta wizyta, ponieważ naprawdę trzeba uważać, aby nie zgubić się w dużym sklepie...

5. Polska – nasza Ojczyzna (Ewa Stadtmüller). Grupę Tygrysków odwiedzają ich koledzy z innego przedszkola, aby wspólnie wziąć udział w patriotycznym konkursie. Tygryski przekonały się jednak, że nie wystarczy dużo wiedzieć o Polsce, żeby być wspaniałym Polakiem. Liczy się jeszcze to, jak traktujemy siebie nawzajem.

6. Kasztanek w przedszkolu (Gabriela Gąsienica). Mały kasztanek z jesiennego parku trafił wprost do przedszkolnej sali. Kasztanek nawet nie przeczuwa, jakie czekają go tam przygody!

7. Andrzejki (Magdalena Ledwoń). Rodzice Kasi i Andrzeja wybierają się na bal andrzejkowy. Tymczasem dzieci spędzają noc u babci i dziadka. A tam... poznają tradycyjne wróżby andrzejkowe!

8. Co nam niesie Pani Jesień? (Ewa Stadtmüller). Dzieci wcielają się w rolę detektywów, którzy poszukują w swoim najbliższym otoczeniu darów jesieni.

9. Deszczowy koncert (Magdalena Ledwoń). Czy potraficie uważnie słuchać? Babcia Marylka potrafi. Kasia uczy się tej umiejętności i dzięki temu odkrywa piękno deszczowych koncertów.

10. Jesienią noszę kalosze (Ewa Stadtmüller). Czy... pływanie to świetny sposób na jesienną nudę w deszczowe dni? Jak najbardziej! Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy Biedronek.

11. Choroba Ani (Katarzyna Tomiak-Zaremba). Bohaterka opowiadania zlekceważyła ostrzeżenia rodziców i wybrała się na podwórko w nieodpowiednim do panujących warunków atmosferycznych stroju. Na efekty tej decyzji nie trzeba było długo czekać...

12. Domowa apteka (Agnieszka Borowiecka). Babcia Antonina, niczym czarodziej z bajki, zamienia owoce i warzywa w mikstury według sobie tylko znanych receptur. Czy w domku babci mieszkają również krasnoludki? Wszystko na to wskazuje, ponieważ przygotowane przez nią przetwory znikają każdego wieczoru. A może ma z tym coś wspólnego tajemnicza domowa apteka?

13. Przygotowania zwierząt do zimy (Katarzyna Tomiak-Zaremba). Małe zajączki rozmawiają z leśnymi zwierzętami na temat sposobów na przygotowanie się do zimy. Jak się okazuje: co zwierz – to obyczaj!

14. Mały zuch (Gabriela Gąsienica). Pierwszy dzień w przedszkolu to wspaniała okazja do tego, aby poznać nowych przyjaciół, pobawić się nowymi zabawkami i spędzić miło czas. Przekonał się o tym mały Franio, bohater tego opowiadania.

9788365915788

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2021
ISBN
9788365915788
Format
190x210
Stron
44
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32311

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Słuchowiska dla przedszkolaków. Co nam niesie Pani Jesień?

Zbiór 14 opowiadań tematycznie związanych z okresem jesiennym. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Napisz swoją opinię