Stonoga Agata  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Stonoga Agata

Stonoga Agata stanowi cenny materiał edukacyjny, którego zastosowanie ma skuteczny wpływ na rozwój twórczych umiejętności dziecka, ponieważ z poszczególnych...

62,00 zł Brutto

50,41 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Stonoga Agata stanowi cenny materiał edukacyjny, którego zastosowanie ma skuteczny wpływ na rozwój twórczych umiejętności dziecka, ponieważ z poszczególnych klocków można komponować wiele kolorystycznych wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości klocków, długości i koloru.

Stonoga AGATA to zabawa dla najmłodszych dzieci. Składa się z 18 pierścieni wykonanych z drewna o średnicy 35 mm, w 6 kolorach, do nawlekania na odpowiednio sztywny sznurek oraz drewnianej kostki z 6 kolorami umożliwiającej wiele gier. W zabawie ze Stonogą Agatą podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem.

Zabawa ze Stonogą Agatą daje możliwość dokonywania operacji myślowych, począwszy od prostego postrzegania na konkretach, poprzez porównywanie, wykrywanie różnic i podobieństw w wielkości, ilości i stosunkach przestrzennych, kończąc na łączeniu w grupy. Dlaczego właśnie Zabawy Twórcze. W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego. Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.

Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka. Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, "Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

"To najlepsza nawlekanka, jaką udało mi się do tej pory spotkać i świetna zabawka dla najmłodszych. Sznurek do nawlekania (zrobiony z elastycznej gumy) jest odpowiednio sztywny, co ułatwia dziecku pracę i zachęca do podejmowania kolejnych prób. Zabawka potrafi zająć córeczkę na dłuższą chwilę, a satysfakcja z nawleczenia wszystkich krążków jest ogromna. Stonoga mieści się w drewnianym pudełku (duży plus za świetne opakowanie). (…) to rewelacyjna zabawka dla najmłodszych. Dzięki świetnemu wykonaniu i materiałom posłuży maluszkom przez długi czas. Lubimy takie zabawki, zwłaszcza gdy nie kosztują majątku."

Autorka opinii: Anna Marcula, blog „Maluszkowe inspiracje”

Epideixis
5900238764062
5900238764062
5900238764062
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2012
ISBN
5900238764062
Format
145x145
Okładka
pudełko
Zobacz także
chat Komentarze (0)