Porusz język, porusz ciało. Zabawy z piosenkami rozwijające artykulację i sprawność motoryczną - 1 Porusz język, porusz ciało. Zabawy z piosenkami rozwijające artykulację i sprawność motoryczną - 1

Porusz język, porusz ciało. Zabawy z piosenkami

Indeks: 9788365915696

30,00 zł
Brutto

Zabawy z piosenkami rozwijające artykulację i sprawność motoryczną.

Ilość
Dostępny natychmiast

Porusz język, porusz ciało.
Zabawy z piosenkami rozwijające artykulację i sprawność motoryczną.

Kontynuacja publikacji Porusz ciało.

Publikacja zawiera propozycje zabaw, które są oparte o piosenki. Mają one na celu rozwój sprawności motorycznej i aparatu artykulacyjnego u dziecka. Zachęcają nie tylko do zabawy dźwiękami, lecz także do ćwiczeń motorycznych. Które to sprzyjają rozwojowi mowy i zwiększają atrakcyjność zajęć.

Dzieci zazwyczaj bardzo lubią zabawy ruchowo-dźwiękonaśladowcze i chętnie do nich wracają. Dzięki temu z zapałem będą wykonywać przedstawione tu ćwiczenia. Przy okazji będą skutecznie ćwiczyć aparat mowy i ogólną sprawność ruchową. Jednocześnie będą się doskonale bawić. Udoskonalą przy tym także pamięć słuchową i rozwiną koncentrację uwagi. To wszystko przełoży się na coraz wyraźniejsze mówienie. Następstwem czego jest lepsze funkcjonowanie w kontaktach społecznych.
Zaproponowane zabawy zachęcą do komunikacji także te dzieci, które mają opory w tym zakresie.

Porusz język, porusz ciało.
Zabawy z piosenkami rozwijające artykulację i sprawność motoryczną.

W skład publikacji wchodzą:

  • książeczka zawierająca opisy zabaw;
  • 2 płyty CD z 16 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich.

Piosenki dołączone do publikacji są proste i łatwo wpadają w ucho. Śpiewanie ich pozwala na skuteczne wspomaganie rozwoju aparatu mowy. Ćwiczy też głos, słuch fonematyczny, posługiwanie się melodią, akcentem i rytmem. W konsekwencji wpływa to na lepszą artykulację.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Warto wykorzystać ją także w realizacji zadań z dziećmi starszymi, u których rozwój mowy jest opóźniony bądź zaburzony. Nadaje się ona zarówno do zabawy indywidualnej, jak i grupowej. Czyli sprawdzi się w przedszkolu, w szkole i w domu. Mogą z niej z powodzeniem korzystać nauczyciele, logopedzi oraz rodzice.

9788365915696

Opis

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Kornacka
Data premiery
2020
ISBN
9788365915696
Stron
24
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32128

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii: