• Nowość
Zabawy bez końca z Panem Miłoszem! Zabawy muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków - 1
  • Zabawy bez końca z Panem Miłoszem! Zabawy muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków - 1
  • Zabawy bez końca z Panem Miłoszem! Zabawy muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków - 2

Zabawy bez końca z Panem Miłoszem! Zabawy muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków

w formie gotowych nagrań (książeczka + CD)

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola open_in_new
Autor
Miłosz Konarski open_in_new
Data wydania
2020
ISBN
9788365915535
Format
135x185
Stron
24
Nr katalogowy
31870
29,00 zł
Brutto
Ilość

Zabawy bez końca z Panem Miłoszem!
Zabawy muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków w formie gotowych nagrań
to zbiór propozycji dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zostały one podzielone na pięć kategorii: zabawy na odpadanie, w kole, w parach, w rozsypce i zabawy różne.

W skład publikacji wchodzą:

  • książeczka, w której każda z zabaw została dokładnie opisana, a jej zasady wyjaśnione;
  • płyta CD zawierająca nie tylko nagrania muzyczne konieczne do przeprowadzenia zabaw, ale także towarzyszącą im narrację znanego już dzieciom z innych publikacji i lubianego przez nie Pana Miłosza.

Każda z zabaw została wymyślona i zaanimowana przez Pana Miłosza – podobnie jak w publikacjach z „tuptającej trylogii” (Tuptaj, maluszku. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków, Tuptaj, średniaczku. Zajęcia muzyczne dla młodszych i średnich grup przedszkolnych, Tuptaj, starszaku. Zajęcia muzyczne dla starszych grup przedszkolnych.).
I to właśnie Pan Miłosz zachęca do udziału w zabawie, prowadzi ją oraz przypomina o kolejnych etapach. Każdą z nich można powtarzać dowolną liczbę razy – aż do odpadnięcia wszystkich uczestników, wykorzystania każdego z ochotników lub… aż do znudzenia.

Głównym celem aktywności zawartych w tej publikacji jest… po prostu dobra zabawa!

Zabawy bez końca z Panem Miłoszem!
Zabawy muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków w formie gotowych nagrań.

Wytłumaczenie zasad każdej z zabaw leży po stronie nauczyciela. Dopiero kiedy dzieci zrozumieją mechanizm zabawy, można puścić nagranie z płyty CD. Nauczyciel może jeszcze animować dzieci podczas pierwszego przeprowadzenia zabawy, jednak nie jest to obligatoryjne.

Propozycje można wykorzystywać pomiędzy zajęciami edukacyjnymi, w czasie wolnym czy też w ranku lub po obiedzie. Część z nich opiera się na rywalizacji (wygrywa dziecko, które odpadnie jako ostatnie), część na odgrywaniu ról. Wszystkim jednak towarzyszy muzyka oraz głos Pana Miłosza, który wciela się w rolę prowadzącego każdą zabawę. Wystarczy włożyć płytę do odtwarzacza, wytłumaczyć zasady zabawy, nacisnąć „play” – i dzieci, prowadzone przez Pana Miłosza, bawią się same! A kiedy nagranie się skończy… wystarczy odtworzyć je jeszcze raz! I jeszcze raz… I jeszcze raz… I jeszcze raz… I tak bez końca!

Zobacz także