• Nowość
Mamo, tato, zaśpiewaj mi o... (książka + CD) - 1
  • Mamo, tato, zaśpiewaj mi o... (książka + CD) - 1
  • Mamo, tato, zaśpiewaj mi o... (książka + CD) - 2
  • Mamo, tato, zaśpiewaj mi o... (książka + CD) - 3

Mamo, tato, zaśpiewaj mi o... (książka + CD)

Piosenki i zabawy na zajęcia otwarte z rodzicami

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola open_in_new
Autor
Izabella Klebańska, Dominika Góra open_in_new
Data wydania
2020
ISBN
9788365915481
Format
210x210
Okładka
miękka
Nr katalogowy
31661
29,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Mamo, tato, zaśpiewaj mi o...
to książka z propozycjami zabaw w komplecie z płytą CD z 16 piosenkami!

Zajęcia otwarte dla rodziców – dla części nauczycieli wychowania przedszkolnego to określenie wiąże się z różnymi obawami i niepewnością. Co zaplanować? Jaki temat wybrać? W jaki sposób zaangażować rodziców do wspólnej zabawy i pracy? Co zrobić, aby także dorośli brali aktywny udział w zajęciach? Jak sprawić, aby wszyscy dobrze się bawili?

Publikacja Mamo, tato, zaśpiewaj mi o… stanowi cenną pomoc w planowaniu i organizacji atrakcyjnych zajęć otwartych z udziałem rodziców. Do każdej z 16 piosenek nagranych na płycie dołączonej do książki powstał zbiór zabaw i aktywności nimi inspirowanych. Nauczyciel znajdzie tu szereg zabaw ruchowych opisanych w przystępny sposób, rytmizacje z wykorzystaniem instrumentów, opis działań plastycznych, technicznych i graficznych, jak również masażyków, a wszystko to z aktywnym udziałem rodziców.

Na płycie znajdują się piosenki różniące się od utworów standardowo wykorzystywanych w przedszkolu – dzięki temu cechuje je świeżość, lekkość, niespotykany humor i nieprzewidziane zwroty akcji. Bo kto wie, co to będzie, gdy ślimak wyruszy na podbój świata, co się stanie, gdy nietoperz zemdleje i jakie przygody mogą zdarzyć się w wannie?

Płytę z powodzeniem mogą wykorzystywać rodzice w domu czy samochodzie – jej dodatkowym atutem jest to, że ma formę atrakcyjnego słuchowiska muzycznego do codziennego wykorzystania przy dowolnej okazji. Nagranie przygotowane jest bowiem jako swoisty audiobook, gdzie dialogi dzieci z mamą, tatą i ciocią spajają w całość piosenki nagrane na płycie, co nadaje słuchowisku charakter swobodnej rozmowy w rodzinie, przerywanej piosenkami śpiewanymi przez dorosłych.

Zobacz także