Inspirowane folklorem - 1 Inspirowane folklorem - 1

Inspirowane folklorem

Indeks: 9788388644603

34,00 zł
Brutto

Zabawy muzyczno-ruchowe oparte na polskiej muzyce ludowej (książka + CD)

Ilość
Dostępny natychmiast

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
18x

Inspirowane folklorem.
Zabawy muzyczno-ruchowe oparte na polskiej muzyce ludowej.

Publikacja prezentuje bogaty zestaw działań wielozmysłowych (ruchowych, tanecznych, rytmicznych, językowych, plastycznych), opartych na polskich tradycjach ludowych. Adresatami tych działań są głównie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Część muzyczna jest wsparta płytą CD Audio z nagraniami 18 melodii do tańców ludowych z różnych regionów Polski.

Dużym walorem tych propozycji jest dostosowanie tempa melodii oraz skali do potrzeb zabaw z małym dzieckiem. Prezentowany materiał może również wspierać pracę z dziećmi starszymi, młodzieżą, a nawet z osobami dorosłymi. Jest to nowatorska i wszechstronna propozycja zaczerpnięcia z różnorodności i bogactwa polskiego folkloru, by przy pomocy: tańca, pląsu, powitanki, tradycyjnej zabawy, rysunku, wyklejanki itp. kształtować wrażliwość na muzykę.

Inspirowane folklorem.
Zabawy muzyczno-ruchowe oparte na polskiej muzyce ludowej.

Sprawdzone propozycje zabaw pomogą każdemu, kto z nich skorzysta, rozwinąć u swoich podopiecznych: wyczucie rytmu, zdolności językowe operowania gwarą, umiejętność przekształcania ludowego wzorca do tworzenia własnych rozwiązań, zależnych od możliwości grupy i talentów nauczyciela. Mamy nadzieję, że przedstawiony materiał muzyczny dla doświadczonych nauczycieli będzie wspomnieniem lat młodzieńczych, młodym zaś pozwoli odkryć na nowo piękno polskiej muzyki ludowej.

Inspirowane Folklorem CD:

 1. Lender
 2. Fafur
 3. Łysy
 4. Cieszyniok
 5. Nie chcę cię znać
 6. Grozik
 7. Polka węgierka
 8. Wiwat
 9. Litery
 10. Owczareczek
 11. Polonez
 12. Krakowiak
 13. Trojak
 14. Jedliniok
 15. Ucieczka z koła
 16. Konopki
 17. Pan Zelman
 18. Wieziemy tu kogucika

Tańce z dużym powodzeniem można wykorzystywać w szkołach i przedszkolach, gdzie mogą być doskonałą formą zabawy i aktywnej rozrywki w trakcie zajęć lekcyjnych; mogą być źródłem inspiracji dla prowadzących dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne. Mogą służyć nauczycielowi jako „pomoc dydaktyczna” – ilustracja odrębności kulturowych poszczególnych regionów Polski. Mogą być atrakcją w świetlicach środowiskowych, domach kultury i ośrodkach sportu i rekreacji.

9788388644603

Opis

Wydawnictwo
Klanza
Autor
Lucyna Bzowska, Mirosław Bzowski, Iwona Biśto, Anna Sowińska
Data wydania
2012
ISBN
9788388644603
Format
165x235
Stron
128
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii: