Inspirowane folklorem. Klanza - księgarnia edukacyjna.pl
  • Inspirowane folklorem. Klanza - księgarnia edukacyjna.pl

Inspirowane folklorem. Zabawy muzyczno-ruchowe oparte na polskiej muzyce ludowej (książka + CD)

Wydawnictwo
Klanza open_in_new
Autor
Lucyna Bzowska, Mirosław Bzowski, Iwona Biśto, Anna Sowińska open_in_new
Data wydania
2012
ISBN
9788388644603
Format
165x235
Stron
128
Okładka
miękka
Nr katalogowy
31369
34,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Publikacja prezentuje bogaty zestaw działań wielozmysłowych (ruchowych, tanecznych, rytmicznych, językowych, plastycznych), opartych na polskich tradycjach ludowych. Adresatami tych działań są głównie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Część muzyczna jest wsparta płytą CD Audio z nagraniami 18 melodii do tańców ludowych z różnych regionów Polski. Dużym walorem tych propozycji jest dostowanie tempa melodii oraz skali do potrzeb zabaw z małym dzieckiem.

Prezentowany materiał może również wspierać pracę z dziećmi starszymi, młodzieżą, a nawet z osobami dorosłymi.

Jest to nowatorska i wszechstronna propozycja zaczerpnięcia z różnorodności i bogactwa polskiego folkloru, by przy pomocy: tańca, pląsu, powitanki, tradycyjnej zabawy, rysunku, wyklejanki itp. kształtować wrażliwość na muzykę.

Sprawdzone propozycje zabaw pomogą każdemu, kto z nich skorzysta, rozwinąć u swoich podopiecznych: wyczucie rytmu, zdolności językowe operowania gwarą, umiejętność przekształcania ludowego wzorca do tworzenia własnych rozwiązań, zależnych od możliwości grupy i talentów nauczyciela.

Mamy nadzieję, że przedstawiony materiał muzyczny dla doświadczonych nauczycieli będzie wspomnieniem lat młodzieńczych, młodym zaś pozwoli odkryć na nowo piękno polskiej muzyki ludowej.

Zapraszamy do zabawy na ludową nutę!