Left Banner

Tańce dla każdego wieku - 1

Tańce dla każdego wieku

Kupionych: 48
31,00 zł
Brutto

(książka + CD)

szt.
Dostępny natychmiast

Tańce dla każdego wieku

„Kiedy ktoś usłyszy słowo 'KLANZA', to często powie: 'Wiem, chodzi o tańce integracyjne'. One bowiem mocno zapadają w pamięć uczestników naszych działań warsztatowych, imprez integracyjnych, plenerowych, letnich szkół i nawet zebrań. Odkąd poznaliśmy je w Austrii, wciąż się nimi cieszymy i wciąż odkrywamy nowe możliwości ich opracowania i zastosowania.

Teraz potrafimy rozruszać każdą grupę wiekową i wielopokoleniową. Robi to świetnie Leszek Gęca – zapalony animator tańca w grupie. Potrafi uczyć seniorów i młodzież, angażuje do wspólnego ruchu duże grupy na centralnym placu Lublina w dniu 15 maja – ogólnopolskim święcie KLANZY. Przedstawiana publikacja to już kolejna polska wersja tańców do muzyki ludowej i tradycyjnej. Proste kroki, łatwe figury i kilkakrotna zmiana osoby, z którą tańczymy, to cechy tego rodzaju tańców. Raz w kręgu, raz w rzędzie ('wężyku'), a czasem na siedząco, by rozluźnić mięśnie, poprawić nastrój i uśmiechnąć się do kilku osób.

Taki taniec nie tylko integruje poprzez bezpośredni kontakt, podanie ręki, spojrzenie w oczy, ale także poprawia kondycję, ułatwia koncentrację uwagi. [...] W publikacji znajdą Państwo melodie ludowe: kaszubskie, z Górnego Śląska, tradycyjne i kilka współczesnych do tanga, rocka, piosenki, np. Szła dzieweczka. Jest w czym wybierać, warto próbować”.
dr Zofia Zaorska, Wstęp – fragm

Tańce dla każdego wieku CD:

 1. Koseder
 2. Koziorajka
 3. Królowa Zofia
 4. Kwadratowy rock
 5. Maruszka
 6. Od buczku do buczku
 7. Wół
 8. Polka szabasówka
 9. Szła dzieweczka
 10. Tango
 11. Wiwat
 12. Dwa serduszka
 13. Polka suwiec
 14. Przepiórka
 15. Pomarańcze

Opracowanie choreograficzne: Leszek Gęca 
Opracowanie muzyczne: Paweł Krawczonek

9788388644412

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Klanza
Autor
Leszek Gęca
Data premiery
2009
Format
176x250
Stron
56
Okładka
miękka

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.