O metodzie KLANZY. Teoria i praktyka. Klanza - księgarnia edukacyjna.pl
  • O metodzie KLANZY. Teoria i praktyka. Klanza - księgarnia edukacyjna.pl

O metodzie KLANZY. Teoria i praktyka (książka + CD)

Wydawnictwo
Klanza open_in_new
Autor
Elżbieta Kędzior-Niczyporuk (pod red.) open_in_new
Data wydania
2010
ISBN
978-83-88644-52-8
Format
B5
Stron
220
Okładka
miękka
Nr katalogowy
31091
40,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

"Publikacja ta to pierwszy usystematyzowany zapis metodycznych działań, które zdecydowaliśmy się określać całościowo metodą KLANZY. Do posługiwania się tym pojęciem upoważnia nas 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów metodami pedagogiki zabawy oraz refleksja nad zdobywanymi tą drogą efektami uczenia się we współpracy z grupą i uczenia się od siebie nawzajem. Dzięki tysiącom uczestników warsztatów, nawiązanym licznym kontaktom ze środowiskami lokalnymi, zawodowymi i edukacyjnymi podczas realizacji różnych projektów animacyjnych, możemy wnioskować o zasięgu uzyskiwanej na tej drodze pozytywnej zmiany społecznej. Przekonanie o możliwościach rozwojowych każdej osoby oraz towarzysząca naszej pracy atmosfera wzajemnej życzliwości, będące podstawą metody KLANZY, ukształtowała wielu z nas, członków Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA jako dojrzałe osobowości pedagogów. KLANZA stała się w Polsce znakiem poszukiwania i doskonalenia w pracy pedagogicznej. Proponujemy spojrzeć na ten efekt jako na dowód skuteczności metody."
dr Grażyna Walczewska-Klimaczak

Publikacja składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy rozdział "Od pedagogiki zabawy do neuropedagogiki zabawy" wprowadza w zagadnienia teoretyczne współczesnej pedagogiki. Drugi rozdział "Metoda KLANZY - założenia i wymiar praktyczny" jest odniesieniem 20-letnich doświadczeń KLANZY ujętych metodycznie. Rozdział trzeci "Pedagogika zabawy w pracy z grupą" w sposób praktyczny prezentuje całą gamę technik skutecznych i atrakcyjnych dla różnorodnych grup.

Do publikacji dołączona jest płyta CD z prezentacją 20-letniego dorobku KLANZY oraz kultowymi melodiami "Ciasto" i "Samolot" w nowych aranżacjach.