Tuptaj, maluszku. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków - 1 Tuptaj, maluszku. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków - 1

Tuptaj maluszku. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków

Indeks: 9788365915023

29,00 zł
Brutto

(książeczka + 2 CD)

Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
22x

Tuptaj, maluszku. Zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków

  • Jak prowadzić zajęcia umuzykalniające z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 3 lat?
  • Jak fachowo rozwijać u nich umiejętności muzyczno-rytmiczne, nie będąc rytmikiem?
  • Jak sprawić, by takie zajęcia były dla dzieci prawdziwą przyjemnością?

Publikacja, którą trzymasz w rękach, jest odpowiedzią na powyższe pytania. Nie dajemy Ci kolejnych scenariuszy zajęć, w oparciu o które takie zajęcia można zrealizować. Ta publikacja to kompletne, już przeprowadzone zajęcia, nagrane w formie audio! Wkładasz płytę do odtwarzacza i dzieci po prostu zaczynają się przy niej bawić - prościej się nie da!

Na publikację składają się:

  • płyta CD z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, zarejestrowanymi w formie audio, podzielonymi na pięć poziomów - z każdym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności; Zajęcia prowadzi Pan Miłosz, który ciepłym głosem mówi, jakie ruchy należy wykonywać przy danej muzyce.
  • książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę (jako pomoc zawierająca słowa piosenek i krótkie opisy, które precyzują polecenia zarejestrowane na nagraniu).

Dzieci przy nagraniach będą w stanie bawić się samodzielnie (bez bezpośredniego udziału opiekuna/nauczyciela, a jedynie pod jego troskliwym okiem). Aby tak się stało, wskazane jest, by przynajmniej za pierwszym razem (w zajęciach z każdego poziomu trudności) zachowania dzieci modelował wychowawca - na swoim przykładzie prezentując, w jaki sposób należy wykonywać opisywane na nagraniu ruchy.

Zajęcia podzielone zostały na pięć poziomów. Z każdym kolejnym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności.

  • Poziomy I i II - zalecane są dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 2 lat. Nie wymagają od dzieci, aby śpiewały piosenki czy dysponowały rozwiniętymi zdolnościami motorycznymi. Z uwagi na krótki czas zdolności skupienia uwagi przez maluchy w tym wieku, zajęcia trwają po około 10 minut.
  • Poziomy III i IV - zalecane są dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat. W nagraniach z tych poziomów znalazły się zabawy rozwijające umiejętności, które ułatwiają organizację grupy w żłobku, klubie malucha czy w przedszkolu: ustawienie się w koło, próby tworzenia "pociągu" lub par. Pojawiają się również piosenki, do których śpiewania dzieci są zachęcane. Zajęcia na tym poziomie trwają po około 15 minut.
  • Poziom V - to około 20-minutowe zajęcia, które najlepiej sprawdzą się w młodszych grupach przedszkolnych lub w najstarszej grupie żłobkowej. W nagraniu pojawiają się szybkie tempo, zróżnicowane zadania, a od dzieci wymaga się znacznych zdolności motorycznych (bieg, skoki, chodzenie tyłem) oraz śpiewania piosenek.
9788365915023

Opis

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Miłosz Konarski
Data premiery
2019
ISBN
9788365915313
Format
140x190
Stron
12
Okładka
Digipack

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)