Znacie? To posłuchajcie! Zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym - 1 Znacie? To posłuchajcie! Zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym - 1

Znacie? To posłuchajcie! Zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym

Indeks: 9788364631726

25,00 zł
Brutto

do ulubionych piosenek z płyt Bliżej Przedszkola (książeczka + CD)

Znacie? To posłuchajcie! Zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym do ulubionych piosenek z płyt BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Znacie? To posłuchajcie!
- to znane hasło w najbardziej obrazowy sposób charakteryzuje publikację, którą oddajemy do rąk nauczycieli przedszkola i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Naszą intencją było wydanie w zwartej formie i w zupełnie nowych aranżacjach Waszych ulubionych piosenek, które ukazały się w ostatnich latach nakładem wydawnictwa BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Na płycie dołączonej do książki znajdziecie 15 piosenek na każdą porę roku, na wiele okazji i tworzących klimat radosnych spotkań - melodyjnych, inspirujących i bogatych w treść, a przede wszystkim - w sam raz do zabawy i słuchania nawet "na okrągło". Melodie zostały zaaranżowane na nowo, przy czym szczególny nacisk został położony na dbałość o interpretację przyjazną dla najmłodszych odbiorców. W porównaniu z pierwowzorem piosenki mają bogatszą instrumentalizację, ale przede wszystkim zostały nagrane z rozpisaniem na głos męski i żeński. W nagraniach wziął udział także chórek dziecięcy.

W książeczce wchodzącej w skład publikacji oprócz zapisów nutowych melodii i tekstów piosenek znajdziecie propozycje zabaw o zróżnicowanym charakterze - wymyślonych w oparciu o treść piosenek. Dzięki temu każda z piosenek może stać się punktem wyjścia do organizacji dnia aktywności w przedszkolu, a także do przeprowadzenia zabaw z dziećmi w domu. Zabawy te zostały opracowane przez doświadczonych nauczycieli co daje pewność, że niosąc w sobie wartości edukacyjne jednocześnie przypadną do gustu dzieciom.

W książeczce znajdziemy m.in. zabawy:

  • muzyczne i muzyczno-ruchowe;
  • zachęcające do gry na instrumentach perkusyjnych;
  • ruchowo-gimnastyczne;
  • orientacyjno-porządkowe i kształtujące umiejętność reagowania na sygnał;
  • paluszkowe;
  • plastyczne i plastyczno-techniczne;
  • doskonalące małą motorykę;
  • dydaktyczne (o różnym charakterze) i wspomagające rozwój mowy.

Mamy nadzieję, że płyta i towarzyszące jej propozycje aktywności nie tylko uatrakcyjnią dzieciom i ich opiekunom czas spędzany na wspólnej zabawie, ale dadzą wiele okazji do poznawania świata na drodze inspiracji wywodzących się z zaproponowanych piosenek. Życzymy radosnej i inspirującej zabawy z wykorzystaniem nagrań z płyty, a przede wszystkim… miłego jej słuchania.

9788364631726

Opis

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2017
ISBN
9788364631726
Format
210x210
Stron
36

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: