• Obniżka
W rytmie kroków i podskoków. Piosenki i zabawy muzyczne dla dzieci (książka + CD). Harmonia - edukacyjna.pl
  • W rytmie kroków i podskoków. Piosenki i zabawy muzyczne dla dzieci (książka + CD). Harmonia - edukacyjna.pl

W rytmie kroków i podskoków. Piosenki i zabawy muzyczne dla dzieci (książka + CD)

Wydawnictwo
Harmonia open_in_new
Autor
Katarzyna Forecka-Waśko open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
9788371344664
Format
B5
Stron
44
Okładka
miękka
Nr katalogowy
21171
15,00 zł
13,50 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Książka jest zbiorem piosenek i zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prezentowane w niej utwory i propozycje zajęć ruchowych mają stanowić materiał pomocniczy oraz źródło twórczej inspiracji dla nauczycieli, którzy nie posiadają wykształcenia muzycznego, ale w codziennej pracy korzystają z piosenek i zabaw o charakterze muzycznym.

Każda piosenka opatrzona jest komentarzem metodycznym na temat sposobu wprowadzenia i utrwalania tekstu, a także szczegółowym opisem zabaw i tańców pomyślanych tak, by można było je prowadzić z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych powszechnie dostępnych nauczycielom. Prezentowane ćwiczenia nie tylko nawiązują do treści piosenki, ale starają się wykorzystywać materiał muzyczny utworu w taki sposób, by zwracać uwagę dzieci na dominujące w nim problemy muzyczne.

Treść zabaw obejmuje więc przede wszystkim szereg zagadnień z zakresu rytmiki, melodyki, dynamiki, agogiki i artykulacji, ale zdecydowaną większość stanowią ćwiczenia rytmiczne, które zachęcają dzieci do ruchu razem z muzyką, swobodnej zabawy rytmem, słowem i gestem. Dzięki zabawom ruchowym dzieci poznają świat muzyki poprzez własne przeżycie i doświadczanie zachodzących w niej zmian.

Zawarty w książce materiał nawiązuje zatem bezpośrednio do systemów wychowania muzycznego E. Jaques-Dalcroze’a oraz C. Orffa, które traktują śpiew, ruch z muzyką, grę na instrumentach perkusyjnych oraz dziecięcą ekspresję ruchową jako podstawowe elementy rozwoju muzycznego dzieci.