Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 2. Continuo - księgarnia edukacyjna.pl
  • Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 2. Continuo - księgarnia edukacyjna.pl

Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 2. Melodie. Dźwięki. Piosenki (książka + CD)

Wydawnictwo
Continuo open_in_new
Autor
Magdalena Krawczun open_in_new
Data wydania
2020
ISBN
9788362182811
Format
A4 poziomy
Stron
44
Okładka
miękka
Nr katalogowy
31610
48,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 2 to zestaw - książka i płyta CD, który obejmuje pomoc dydaktyczną oraz autorski program wspomagania rozwoju i odreagowania stresu u dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Płyta jest zestawem melodii, dźwięków, odgłosów dźwiękonaśladowczych, piosenek oraz ich wersji instrumentalnych, które zachęcają do uważnego słuchania i aktywności.

Książka to instruktaż, w którym autorka opisuje jak korzystać z proponowanych utworów oraz dzieli się zdjęciami, celami i gotowym scenariuszem zajęć.

Materiały, które prezentuje są dobrane ze szczególną starannością. Były tworzone przez ponad dwa lata podczas zajęć muzyczno-ruchowych i po konsultacjach ze specjalistami z zakresu logopedii, psychologii, pedagogiki, muzyki i ruchu, aby były profesjonalne i wartościowe.

Rekomendacje

Trening słuchowy Magdaleny Krawczun 2 stanowi wspaniałą bazę do organizowania wielu ciekawych zajęć dla najmłodszych. Bardzo chętnie sięgam po materiały Pani Magdy zarówno pracując z dziećmi w żłobku, jak i w czasie zabaw z moją 5-letnią córką, bo wiem, że w ten atrakcyjny sposób wspieram ich rozwój.
Agnieszka Habrych – koordynatorka sieci żłobków

Trening Słuchowy Magdaleny Krawczun 2 uważam za bardzo wartościową pozycję do pracy z małymi dziećmi. Proponowane aktywności wpływają pozytywnie na wiele sfer, takich jak m.in: nawiązanie kontaktu wzrokowego i emocjonalnego, stymulacja rozwoju mowy, koncentracja uwagi, nauka przez zabawę, naśladownictwo, pobudzanie zmysłów, rozwój emocjonalny, poznawczy i fizyczny. Poza tym gwarantuje dużo świetnej zabawy. Polecam jako mama i psycholog!
Dr n. med. Olga Kurnatowska – psycholog kliniczny, właścicielka Centrum Rodzinkowo we Wrocławiu

Autorka dysponuje bogatym doświadczeniem w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka przez muzykę i ruch. W książce są opracowane scenariusze bogato ilustrowane fotografiami, mogące służyć pomocą rodzicom, logopedom, nauczycielom nauczania przedszkolnego i początkowego. (…) Zabawa dźwiękami to doskonały sposób do wzmocnienia narządów mowy i poprawienia dykcji. Chciałabym podkreślić, że publikacja Magdaleny Krawczun wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno rodziców, jak i nauczycieli. Dodatkową pomoc stanowi dołączona do książki płyta, która ułatwi i uatrakcyjni prowadzone zajęcia (fragment recenzji).
Dr. n. hum. Anna Regner – neurologopeda

Zajęcia budowane na elementach „treningu słuchowego” mogą stworzyć przyjazną atmosferę do wyrażania siebie przez ruch, głos, ciało. Jednocześnie mają utylitarne działanie na ciało i układ nerwowy, dbając o postawę, ruch naturalny, ćwiczenia przydatne w codziennym działaniu. Dzieci bawiąc się mogą zadbać o zdrowie przez odreagowanie napięcia, pokazywanie emocji przez ruch oraz świadomość ciała. (…) Polecam książkę i płytę nauczycielom, instruktorom zajęć ruchowych i pozalekcyjnych jako piękną bazę inspiracji (fragment recenzji).
Dr n. o k.f. Katarzyna Wysocka – trener, dietetyk, instruktor zajęć dla dzieci, mama

Trening słuchowy proponowany przez Magdalenę Krawczun to bardzo dobry początek przygody z muzyką!!! Zestaw nagrań muzycznych może bardzo dobrze wpłynąć na rozwój, nastrój i samopoczucie nie tylko młodego człowieka. Może również służyć jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli muzyki w przedszkolach, szkołach oraz instruktorów muzyki!!! Zdecydowanie polecam!
Krzysztof Żesławski – muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista

Zobacz także