Left Banner

Left Banner

  • -10%

Skoncentruj się. Zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych

19,80 zł Zniżka 10%
22,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

Skoncentruj się. Zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych ze wskazówkami jak uczyć się skutecznie

Ćwiczenia zawarte w tym zbiorze przeznaczone są dla osób, które łatwo się rozpraszają, są niecierpliwe, chaotyczne, mają trudności ze zrozumieniem poleceń, planowaniem czynności, podzielnością uwagi, często mylą cyfry i litery, źle odczytują wyrazy itp.

Ćwiczenia te pomogą nie tylko poprawić koncentrację uwagi, ale również spostrzeganie, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację wzrokowo-przestrzenną, apercepcję uwagi, selekcję i grupowanie informacji oraz szybkość ich przetwarzania. Dodatkowym celem wielu ćwiczeń jest wzbogacenie zasobu słownictwa i utrwalenie pisowni wyrazów. Niektóre zadania pomogą w zdobyciu umiejętności wyszukiwania synonimów, antonimów, homonimów oraz paronimów, a także szybkiego rozróżniania części mowy i wyrazów podobnych do siebie pod względem graficznym.

Ćwiczenia przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży z dysleksją rozwojową, ale korzystać z nich mogą wszyscy uczniowie, którzy mają trudności z koncentracją uwagi.

„Publikację Anny Jurek pt. Skoncentruj się gorąco polecam jako pozycję, która ma wiele walorów merytorycznych i praktycznych. Temat nowy, jest to jedna z pierwszych publikacji poświęconych problemowi uwagi i uczenia się na konkretnym materiale ćwiczeń. Ponadto zawiera wskazania dotyczące skutecznego uczenia się” – prof. dr hab. Marta Bogdanowicz.

9788380802599

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Anna Jurek
Data premiery
2019
ISBN
9788380802599
Format
A4
Stron
100
Okładka
miękka
Nr katalogowy
7302

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Skoncentruj się. Zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych

Napisz swoją opinię