Left Banner

Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Klasa 1. 2

Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Klasa 1

Zestaw ćwiczeń w formacie A4 do rozwijania kreatywnego myślenia u dzieci.

20,00 zł
Brutto
szt.

Zadania w publikacji "Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym" zachęcają do wymyślania kształtów, form, zestawiania i używania dowolnych kolorów. Polegają na dokańczaniu rysunków według własnego pomysłu, projektowaniu przedmiotów, mebli, pojazdów, strojów itp. Ćwiczenia te nawiązują do różnych dziedzin życia człowieka, takich jak: przyroda, matematyka, geometria, technika. Dzieci mogą też wymyślać własne gry i ich zasady, tworzyć nowe wzory, układy przedmiotów i figur.

Rozwijanie kreatywności u dziecka można i warto rozpocząć jak najwcześniej. Myślenie kreatywne prowadzi do nowych, oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Człowiek myślący twórczo potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji; obce są mu nuda i rutyna. Książka w dużym formacie A4 jest zaproszeniem do zabawy dla dzieci oraz rodziców.

Rozwijanie kreatywności u dziecka można i warto rozpocząć jak najwcześniej. To bardzo ważna i potrzebna w życiu umiejętność. Przekonujemy się o tym na co dzień. Myślenie kreatywne prowadzi do nowych, oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Człowiek myślący twórczo potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, obce są mu nuda i rutyna. Rodzice mogą w swoich dzieciach rozwijać kreatywność na wiele sposobów, m.in. przez: zabawy, różne zadania do wykonania, stawianie mniejszych i większych problemów do rozwiązania, pytanie oraz udzielanie odpowiedzi, zachęcanie dzieci do pomocy w rozmaitych czynnościach czy pracach. Można również w tym celu zastosować opracowane przeze mnie zestawy ćwiczeń. Są to przede wszystkim ćwiczenia plastyczne, lubiane przez większość dzieci. Zadania zachęcają do wymyślania kształtów, form, zestawiania i używania dowolnych kolorów. Polegają na dokańczaniu rysunków według własnego pomysłu, projektowaniu przedmiotów, mebli, pojazdów, strojów itp. Dzieci mogą też wymyślać własne gry i ich zasady, tworzyć nowe wzory, układy przedmiotów i figur. Ćwiczenia te nawiązują do różnych dziedzin życia człowieka, takich jak: przyroda, matematyka, geometria, technika.

Zachęcam do zastosowania zamieszczonych w tej książce ćwiczeń oraz do wymyślania innych, a także do tego, by dać się ponieść własnej fantazji. Im bardziej kreatywni są rodzice, tym bardziej kreatywne będą ich dzieci, które najłatwiej uczą się przez obserwację i naśladowanie.

Chwalmy i nagradzajmy dzieci za ich inicjatywę, poszerzajmy ich horyzonty myślowe, dodajmy im wiary we własne siły i możliwości. Motywujmy do próbowania i podejmowania działań przy każdej nadarzającej się okazji.

Wspólnie z nauczycielami przygotujmy nasze dzieci do tego, aby były operatywne, odważne i samodzielne w dorosłym życiu. Niech żyje kreatywność, bo niesie ze sobą radość i satysfakcję, budzi ciekawość świata!

Autorka

Rodzice mogą w swoich dzieciach rozwijać kreatywność na wiele sposobów, m.in. przez: zabawy, różne zadania do wykonania, stawianie mniejszych i większych problemów do rozwiązania, pytanie oraz udzielanie odpowiedzi, zachęcanie dzieci do pomocy w rozmaitych czynnościach czy pracach. Można również w tym celu zastosować zawarte w książce Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym zestawy ćwiczeń. Są to przede wszystkim ćwiczenia plastyczne, lubiane przez większość dzieci.

O Autorce:
Jadwiga Stasica

Absolwentka Studium Nauczycielskiego z I stopniem specjalizacji zawodowej. Wychowawca i nauczyciel w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 8 w Żywcu. Nauczyciel dyplomowany ze 23 letnim stażem pracy w tym wychowawca w klasie integracyjnej od 10 lat.

9788380959811

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Jadwiga Stasica
Data premiery
2021
ISBN
9788380959811
Format
A4
Stron
46
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32406

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Klasa 1

Zestaw ćwiczeń w formacie A4 do rozwijania kreatywnego myślenia u dzieci.

Napisz swoją opinię