• -5%
Ćwiczenia pamięci symultanicznej i sekwencyjnej - ćwiczenia koncentracji, część 1 - 1 Ćwiczenia pamięci symultanicznej i sekwencyjnej - ćwiczenia koncentracji, część 1 - 1

Ćwiczenia pamięci symultanicznej i sekwencyjnej - ćwiczenia koncentracji, część 1

Indeks: 978-83-91022-23-7

60,00 zł
57,00 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
9x
"Ćwiczenia pamięci" to propozycja dla terapeutów i rodziców, którzy chcą stymulować procesy koncentracji, uwagi oraz pamięci dzieci. Zadania stworzone zostały w oparciu o najnowsze doniesienia neurobiologiczne, dzięki czemu doskonalą mózgowe mechanizmy związane z zapamiętywaniem. Wieloletnie doświadczenie terapeutyczne Autorki pozwoliło na przygotowanie pomocy uwzględniającej rozwojowy i hierarchiczny porządek nabywania sprawności, co wpływa na wysoki poziom skuteczności. Atrakcyjna szata graficzna spodoba się dzieciom i dorosłym.

Sprawność posługiwania się pamięcią jest jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania człowieka w świecie. Od świadomego kierowania uwagą, koncentracji na docierających bodźcach oraz zapamiętywania, odtwarzania i przeszukiwania pamięci uzależniony jest proces uczenia. Zaproponowane ćwiczenia pamięci pozwalają stymulować mechanizmy prawo i lewopółkulowe oraz wpływają na integrację pracy obu półkul mózgu. Ćwiczenia pamięci symultanicznej stymulują półkulę prawą, przetwarzającą bodźce globalnie, holistycznie. Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej natomiast stymulują przetwarzanie informacji element po elemencie w lewej półkuli mózgu, która m.in. ujmuje relacje miedzy elementami. Ten rodzaj zapamiętywania warunkuje uczenie się języka oraz czytania.

Zestaw zawiera:

  • 20 plansz tekturowych formatu A4 z kolorowymi rysunkami,dwustronnie zafoliowane
  • 36 plakietek
  • dołączona instrukcja do wszystkich ćwiczeń
978-83-91022-23-7

Opis

Wydawnictwo
Arson
Autor
Katarzyna Sedivy
Data premiery
2011
ISBN
978-83-91022-23-7
Format
A4
Okładka
teczka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)