• -5%

Identyczne czy podobne? Ćwiczenia kształtujące umiejętność spostrzegania różnic w położeniu przedmiotów

Wydawnictwo
Harmonia open_in_new
Autor
Małgorzata Barańska open_in_new
Data wydania
2010
ISBN
978-83-7134-419-0
Format
A4
Okładka
teczka
Nr katalogowy
19185
25,00 zł
23,75 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Zestaw Identyczne czy podobne? służy kształceniu sprawności analizatora wzrokowego. Głównym celem pracy z tymi materiałami jest ćwiczenie umiejętności spostrzegania różnic w kompozycjach złożonych z tych samych elementów. Umiejętność ta jest niezwykle przydatna podczas nauki czytania i pisania, pozwala bowiem odróżniać litery o zbliżonym kształcie, różniące się przede wszystkim położeniem na płaszczyźnie.

Publikacja zawiera 20 kolorowych kart. Na jednej karcie znajduje się 12 par kartoników. Na każdym z nich przedstawiono te same przedmioty – jeden, dwa lub trzy, w zależności od poziomu trudności. Obrazki różnią się położeniem przedmiotów względem siebie i względem brzegów kartonika.

Dorosły rozsypuje na stole tyle par obrazków, ile uzna za właściwe. Zadaniem dziecka jest dobranie obrazków w pary i włożenie ich do plastikowych kieszonek. Jeżeli dobrze skompletuje parę, na odwrocie zobaczy dwa takie same (ale całkowicie inne od dobranych w parę) obrazki. Jeśli nie – powinno spróbować jeszcze raz, a dorosły może podpowiedzieć dziecku, na co zwrócić uwagę. Obrazki, które znajdują się na odwrocie kart, również mogą być wykorzystane do ćwiczeń.

Zestaw Identyczne czy podobne? powstał z myślą o najstarszych przedszkolakach oraz uczniach klasy I. Z zestawu mogą korzystać także dzieci starsze, mające parcjalne deficyty rozwojowe lub te, których rozwój jest globalnie opóźniony. Identyczne czy podobne? to pomoc dydaktyczna do pracy i zabawy z jednym dzieckiem lub z ich małą grupką.