Kapitan Nauka. Emocje (2+) (karty obrazkowe + poradnik) - 1
  • Kapitan Nauka. Emocje (2+) (karty obrazkowe + poradnik) - 1

Kapitan Nauka. Emocje (2+) (karty obrazkowe + poradnik)

Wydawnictwo
Kapitan Nauka open_in_new
Autor
praca zbiorowa open_in_new
Data wydania
2020
ISBN
9788366404854
Format
110x110
Nr katalogowy
31735
19,99 zł
Brutto
Ilość

Kapitan Nauka. Emocje
to pakiet, który pomaga rozpoznawać i nazywać podstawowe uczucia, takie jak: radość, smutek, zaskoczenie, gniew. Maluchy nauczą się je rozróżniać i nazywać w naturalny sposób, czyli podczas wspólnej zabawy z opiekunami, a dzięki dodatkowym ćwiczeniom również adekwatnie reagować na osoby w ich otoczeniu, które przeżywają podobne emocje.

Zestaw zawiera poradnik dla opiekunów oraz 17 kart obrazkowych. Na kartach zamieszczono kolorowe, realistyczne fotografie twarzy osób w różnym wieku (awers) oraz wyrazy ekspresywne (rewers). Zabawy z kartami wspierają naukę rozpoznawania emocji wyrażonych za pomocą mimiki twarzy, a wyrazy ekspresywne pomagają wyrazić uczucia przedstawione na obrazku i wzbogacają zasób słownictwa dziecka, wspomagając tym samym rozwój mowy. Dzięki zabawom maluchy będą miały okazję, by nauczyć się rozpoznawać i nazywać sytuacje społeczne, w których odczuwamy określone stany emocjonalne, oraz lepiej radzić sobie z własnymi emocjami i rozumieć uczucia innych.

Poradnik zawiera komentarz Natalii i Krzysztofa Minge, psychologów dziecięcych, dotyczący rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci oraz pomysły na gry i zabawy z kartami.

Karty z zaokrąglonymi rogami zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość.

Rozwój:

  • mowy,
  • nauki czytania,
  • poznawania świata,
  • koordynacji oko-ręka.

Zobacz także