Left Banner

  • -15%

Paluszek - zabawka edukacyjna

39,95 zł Zniżka 15%
47,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Paluszek to zabawka ukierunkowana na kształcenie i rozwój zdolności manualnych (palce obu rąk) oraz rozwój zmysłów, stymulację i koordynację pracy obu półkul mózgowych, koordynację ruchowo-wzrokową.

Dla kogo jest zabawka Paluszek?
Dla dzieci i dorosłych, do domowej rozrywki, w edukacji przedszkolnej i szkolnej, w terapii zaburzeń w sferach percepcji wzrokowej, motorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Cel?
Wzmocnienie koncentracji i uwagi, odbiór sensoryczny, pobudzenie kreatywności, wdrożenie do wysiłku, relaks.

Wykonanie
Paluszek to czarne pudełko optymalnej wielkości i o takim kształcie, by zmieściło się w dłoni dziecka. Dolna część pudełka wykonana jest z nietransparentnego plastiku z 37 otworami wielkości opuszka palca. Górna część to transparentna pokrywa montowana z podstawą na zatrzaski do wielokrotnego otwierania i zamykania. W środku znajdują się 24 plastikowe kulki w 4 kolorach.

Przykładowe zasady gry
Dla 1-2 osób - grający wybierają jedną kartę z układem kolorowych kulek i opuszkami palców przekładają kulki w otworach podstawy tak, aby odtworzyć wzór z karty. Można tworzyć własne wzory, a następnie utrwalać je kredkami lub flamastrami na kartach blanko. Można także wymieniać się kartami. Na karcie blanko można przygotować niepełny wzór dla drugiego gracza, który ma go ułożyć i uzupełnić.

Gracze losują po 1 karcie, w czasie 1-3 min. dokładnie przyglądają się jej, zapamiętują układ, a następnie zakrywają kartę i przystępują do odtworzenia wzoru; wygrywa ten, kto pierwszy ułoży prawidłowo wzór.

Zabawka Paluszek inspiruje także do samodzielnego opracowywania zasad nowych gier.

5900238764994

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Epideixis
ISBN
5900238764994
Format
155x155x53
Okładka
pudełko

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Paluszek - zabawka edukacyjna

Napisz swoją opinię