• Obniżka

Paluszek - zabawka edukacyjna

Wydawnictwo
Epideixis open_in_new
Autor
- open_in_new
ISBN
5900238764994
Format
155x155x53
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
24448
35,01 zł
33,26 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Paluszek - zabawka ukierunkowana na kształcenie i rozwój zdolności manualnych (palce obu rąk) oraz rozwój zmysłów, stymulację i koordynację pracy obu półkul mózgowych, koordynację ruchowo-wzrokową.

Dla kogo jest zabawka Paluszek?
Dla dzieci i dorosłych, do domowej rozrywki, w edukacji przedszkolnej i szkolnej, w terapii zaburzeń w sferach percepcji wzrokowej, motorycznej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Cel?
Wzmocnienie koncentracji i uwagi, odbiór sensoryczny, pobudzenie kreatywności, wdrożenie do wysiłku, relaks.

Wykonanie
Paluszek to czarne pudełko optymalnej wielkości i o takim kształcie, by zmieściło się w dłoni dziecka. Dolna część pudełka wykonana jest z nietransparentnego plastiku z 37 otworami wielkości opuszka palca. Górna część to transparentna pokrywa montowana z podstawą na zatrzaski do wielokrotnego otwierania i zamykania. W środku znajdują się 24 plastikowe kulki w 4 kolorach.

Przykładowe zasady gry
Dla 1-2 osób - grający wybierają jedną kartę z układem kolorowych kulek i opuszkami palców przekładają kulki w otworach podstawy tak, aby odtworzyć wzór z karty. Można tworzyć własne wzory, a następnie utrwalać je kredkami lub flamastrami na kartach blanko. Można także wymieniać się kartami. Na karcie blanko można przygotować niepełny wzór dla drugiego gracza, który ma go ułożyć i uzupełnić.

Gracze losują po 1 karcie, w czasie 1-3 min. dokładnie przyglądają się jej, zapamiętują układ, a następnie zakrywają kartę i przystępują do odtworzenia wzoru; wygrywa ten, kto pierwszy ułoży prawidłowo wzór.

Zabawka Paluszek inspiruje także do samodzielnego opracowywania zasad nowych gier.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Paluszek - zabawka edukacyjna

Napisz swoją opinię