facebook
O nas || Kontakt || Regulamin || Koszty dostawy || Polityka prywatności || TWÓJ KOSZYK


   Przedszkole
   Klasy I-III
   Klasy IV-VIII
   Szkoła podstawowa I-VIII
   Gimnazjum
   Szkoła ponadgimnazjalna
   Lektury szkolne
   WYPRZEDAŻ

  Dla dzieci i młodzieży
  Dla rodziców
  Encyklopedie, słowniki, leksykony
  Gry i zabawy
  Inscenizacje i uroczystości
  Logopedia
  Multimedia
  Nauka czytania, pisania, liczenia, j. obcych
  Niepełnosprawność
  Oświata
  Plansze i Tablice demonstracyjne
  Psychologia / Pedagogika
  System Edukacji LOGICO
  System Edukacji PALETA
  System Edukacji PUS
  Zabawki
  Zajęcia kreatywne


Biuletyn
Jeżeli chcesz być informowany o nowościach i promocjach, kliknij tutaj

Biuletyn
Jeżeli chcesz być informowany o nowościach i promocjach, kliknij tutaj

l
http://www.edukacyjna.pl
Strona główna  >>  System Edukacji PALETA
Co to jest Paleta ?
System edukacji łączy w sobie trzy istotne elementy: zabawę, naukę i samokontrolę.
Przeznaczony dla dzieci od 4 do 12 lat.
PALETA służy do zabawy i nauki indywidualnej i grupowej, motywuje wszystkich - mniej i bardziej zdolnych. Umożliwia dziecku zdobycie, poszerzenie i utrwalenie wiedzy. Praca z PALETĄ pobudza i rozwija dziecięce zdolności, uczy wytrwałości i samodzielności, wzmacnia koncentrację, pozwala przezwyciężyć trudności występujące w procesie nauczania. Ceniona i polecana przez wychowawców, nauczycieli, terapeutów, zalecana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Była wielokrotnie nagradzana w kraju na forum międzynarodowym.
Zestaw kontrolny PALETA
Okrągła, drewniana podstawa o średnicy 27 cm i 12 drewnianych klocków w sześciu kolorach. Zestaw kontrolny PALETA służy zawsze w połączeniu z tarczami ćwiczeń z serii PALETA, ponieważ kolory i forma klocków odpowiada kolorom i kształtom wzoru kontrolnego w tarczach. W końcowej fazie pracy, poprzez porównanie wzoru ułożonego z klocków w w Zestawie Kontrolnym z wzorem znajdującym się w książeczce, otrzymujemy informację o poprawności wybranych odpowiedzi.


Komplety tarcz
Tematycznie opracowane tarcze ćwiczeń. Obejmują szeroki zakres zagadnień z języka polskiego, matematyki, środowiska, plastyki, języków obcych.
W każdym komplecie znajduje się 12 tarcz ćwiczeń, które charakteryzują się różnorodnością i bogactwem treści. Ich barwna szata graficzna i zabawowe formy ujęcia tematów sprawiają, że dziecko pracuje z Paletą chętnie i samodzielnie.
Do kompletów dołączone są dwie tarcze blanko i instrukcja metodyczna do indywidualnego opracowania tematu.


Jak pracujemy z Paletą ?
1. Wyjmujemy kolorowe klocki. Nad powierzchnią Palety wystają dwa kółeczka, które wyznaczają położenie nakładanej tarczy ćwiczeń.

2. Nakładamy na Paletę tarczę stroną ćwiczeniową do góry. W centrum tarczy znajduje się 12 zadań, do których odpowiedzi umieszczone są na obrzeżu. Przy każdym zadaniu mamy barwne oznaczenie, określające kolor i rodzaj klocka (krążek lub pierścień).

3. Bierzemy jeden z kolorowych klocków, rozwiązujemy zadanie oznaczone tym klockiem i wkładamy go do wgłębienia obok prawidłowego rozwiązania. W ten sposób wykonujemy wszystkie zadania z tarczy.

4. Zdejmujemy tarczą ćwiczeń, odwracamy ją na drugą stronę i nakładamy ponownie na kołeczki. Widzimy teraz stronę kontrolną tarczy, na której znajdują się rozwiązane ćwiczenia oraz kolorowe półkola służące do samokontroli wykonanego zadania.
Zadania zostały wykonane poprawnie, jeśli kolory klocków zgadzają się z kolorami półkoli na stronie kontrolnej tarczy. Tam, gdzie nie zgadzają się - popełniliśmy błąd. Wyjmujemy nie pasujące klocki, odwracamy tarczę na stronę ćwiczeniową i błędne zadania wykonujemy jeszcze raz.

Kliknij na paletę, aby przejrzeć pełną ofertę.ul. Leona Petrażyckiego 106, 30-399 Kraków