Left Banner

Baśnie dla przedszkolaków 1

Baśnie dla przedszkolaków

0 Opinia(e) 
35,00 zł
Brutto

Scenariusze inscenizacji kukiełkowych do przedstawienia dzieciom z konspektami zajęć, szablonami postaci i audiobookiem.

szt.
Dostępny w sprzedaży

Baśnie dla przedszkolaków

Scenariusze inscenizacji kukiełkowych do przedstawienia dzieciom z konspektami zajęć, szablonami postaci i audiobookiem.

Zabawa w teatrzyk kukiełkowy kształtuje wyobraźnię, pozytywnie wpływa na kreatywność oraz koncentrację. Przedstawienia tego typu rozwijają percepcję wzrokową i słuchową, a także wyciszają i uspokajają. To właśnie wokół scenariuszy teatrzyków kukiełkowych powstała niniejsza publikacja.

W jej skład wchodzą:

 • książka zawierająca 6 scenariuszy rymowanych inscenizacji wraz ze skorelowanymi z nimi konspektami zajęć;
 • płyta Data-PC, na której znajdują się pliki PDF z 70 czarno-białymi ilustracjami kukiełek i rekwizytów potrzebnych do wystawienia inscenizacji (przeznaczone do samodzielnego wydrukowania i przygotowania wraz z uczestnikami zajęć);
 • płyta Audio-CD z udźwiękowionymi inscenizacjami (w formie słuchowisk).

Scenariuszom inscenizacji towarzyszą konspekty zajęć. Każde zajęcia proponowane w książce składają się z trzech części:

 • Zajęcia wstępne wprowadzające dzieci w tematykę przedstawienia.
  Podczas nich zostają wykonane prace plastyczne (potrzebne kukiełki i rekwizyty).
 • Zajęcia zasadnicze, czyli przedstawienie teatralne.
  Postacie animowane są przez osobę dorosłą (lub dwie osoby), a dzieci występują w roli widzów.
 • Zajęcia końcowe.
  Podczas nich nauczyciel prowadzi rozmowę kierowaną na temat przedstawienia oraz odkrywa i podsumowuje przesłanie płynące z inscenizowanej baśni. Następnie przeprowadza zabawy pomagające w osiągnięciu założonego celu edukacyjnego.

Zaproponowane tu teatrzyki można przedstawiać zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

Dzięki dołączonej płycie CD wystarczy odtworzyć nagranie i poruszać kukiełkami zgodnie z ruchem scenicznym opisanym w książce. Można także zaangażować do inscenizacji aktorów – przedszkolaki bądź ich rodziców – i zaproponować teatr-pantomimę.

Po zapoznaniu się z didaskaliami aktorzy będą mogli odegrać przedstawienie bez konieczności uczenia się na pamięć rozbudowanych ról. Dzieci poćwiczą przy tym umiejętności naśladowania, wyrażania emocji, wczuwania się w sytuacje innych osób, rozwiną empatię.

Baśnie dla przedszkolaków

Streszczenia baśni:

 1. Trzy dary – Król Birmy chce wydać za mąż swoją córkę Sarę. O rękę królewny stara się trzech braci. Wyruszają oni w drogę, by znaleźć dla niej wyjątkowy prezent. Baśń o braterskiej zgodzie i współpracy.
 2. Kalif bocian – Czasami chcielibyśmy stać się kimś innym… Kalif ma możliwość przeobrażenia się w dowolne zwierzę. Postanawia zamienić się w bociana. Niestety zapomina, jak brzmi zaklęcie, które miało przywrócić mu ludzką postać… Baśń o tym, co w życiu naprawdę się liczy i w czym należy szukać szczęścia.
 3. Zaczarowany pędzelek – Ubogi Ma Liang jest uzdolniony plastycznie. Marzy o tym, by zostać wielkim malarzem. Chociaż życie go nie rozpieszcza, on z pozytywnym nastawieniem stawia czoło niepowodzeniom. Spotkanie z Czarodziejem i niezwykły podarek odmieniają jego życie. Baśń o dobrych uczynkach i spełnianiu marzeń.
 4. Złota rybka – Biedny rybak, jak co dzień, wybiera się na połów. W jego sieci wpada tylko jedna rybka, ale za to wyjątkowa – złota rybka spełniająca życzenia. Baśń z przesłaniem, że należy doceniać to, co mamy, zamiast pragnąć coraz większego bogactwa.
 5. Hipek z czubkiem – W dwóch sąsiednich królestwach rodzą się dzieci – chłopczyk Hipolit i dziewczynka Adelajda. Każde z nich otrzymuje od wróżki niezwykły dar: Hipolit – mądrość, a Adelajda – piękno. Chociaż jeszcze nie są tego świadomi, tymi prezentami będą mogli kogoś obdarzyć. Muszą jednak spełnić jeden warunek… Baśń o wartościach znacznie ważniejszych niż piękno fizyczne.
 6. Jest taki kwiat – Ślicznej królewnie niestety brakuje dobrych manier. Okropnie traktuje każdego, kto stanie na jej drodze. Jest miła tylko dla ukochanych kwiatów. Pewnego dnia pojawia się tajemniczy ogrodnik z magicznym kwiatem, który może odmienić jej życie. Baśń pokazująca niewłaściwe zachowania i ich konsekwencje.
9788365915702

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Ewa Stadtmüller
Data premiery
2020
ISBN
9788365915702
Format
210x145x5
Stron
92
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32198

Napisz swoją opinię

Baśnie dla przedszkolaków

Scenariusze inscenizacji kukiełkowych do przedstawienia dzieciom z konspektami zajęć, szablonami postaci i audiobookiem.

Napisz swoją opinię

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii: