Sketchnoting
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Sketchnoting

Książka pokazuje, jak twoje dziecko w prosty sposób może tworzyć w zeszycie szkolnym niestandardowe, nielinearne notatki, dzięki którym ma szansę zapamiętać więcej i szybciej i do których zechce zaglądać częściej.

47,41 zł Brutto

45,15 zł Netto

new_releases W dostawie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania

Sketchnoting to zupełnie inny sposób notowania, który sprawi, że zeszyty twojego dziecka zmienią się nie do poznania, a notowanie nie będzie tylko smutnym obowiązkiem.

Książka pokazuje, jak twoje dziecko w prosty sposób może tworzyć w zeszycie szkolnym niestandardowe, nielinearne notatki, dzięki którym ma szansę zapamiętać więcej i szybciej i do których zechce zaglądać częściej. Taki sposób notowania rozwija u twojego dziecka również wiele kompetencji, takich jak:

  • samodzielność w procesie uczenia się,
  • krytyczne myślenie,
  • kreatywność,
  • umiejętność selekcjonowania i wybierania informacji czy ich porządkowania.

Jeśli Twoje dziecko…

  • notatki robi, bo musi, wszyscy je przecież robią;
  • po prostu przepisuje wszystko z tablicy, stara się zanotować każde słowo nauczyciela;
  • nie potrafi powiedzieć, co zanotowało, nie pamięta zbyt wiele ze swojej notatki, a jeśli chce odszukać jakąś informację w swoim zeszycie, zazwyczaj ma z tym problem;
  • zamiast tego woli wpisać hasło w wyszukiwarkę internetową…

nie martw się! W tej książce znajdziesz podpowiedź, jak mogłyby wyglądać użyteczne notatki. Pokażemy, jak je robić, żeby były czytelne, żeby łatwiej się z nich uczyć i więcej z nich pamiętać.

Kompletnie inny sposób notowania

Wyobraź sobie świat, w którym w zeszytach możesz do woli bazgrać, kolorować, podkreślać i rysować. A twój nauczyciel, widząc to, skacze z radości. Sprawdziany idą ci jak z płatka. Wiedza sama wchodzi ci do głowy, a znajdowanie informacji zajmuje ci tyle czasu, co wpisanie hasła w wyszukiwarce.

Brzmi jak bajka? No, może ten skaczący nauczyciel to przesada. Ale reszta - to moc sketchnotingu, czyli sztuki rysowania i porządkowania notatek!

Ikonki, sekretne symbole, tajne znaki, magiczne strzałki. Przekonaj się, jak odlotowo może wyglądać twój zeszyt, jeśli będziesz notować w swój własny, niepowtarzalny sposób.

A twoje notatki będą TYLKO twoje.

PS Nie, nie musisz mieć specjalnych umiejętności! Wystarczy, że potrafisz trzymać długopis. Sketchnoting jest absolutnie dla każdego. A już na pewno dla ciebie!

Pozwól dziecku bazgrać!

Notatki wizualne

Oczywiście, że szkolna notatka może być dobra! Notatki szkolne robione na szybko podczas lekcji też mogą̨ mieć ogromną moc, a skoro i tak twoje dziecko robi notatki, i prawdopodobnie będzie je robić przez wszystkie lata swojej nauki, dlaczego nie podjąć wysiłku i nauczyć się je robić lepiej?

Agnieszka Jachymek

- rysująca pani od angielskiego z markerem w każdej kieszeni. Opanowała sztukę przekazywania trudnych treści za pomocą prostych schematycznych rysunków - i nie zawaha się jej użyć na lekcji, a także w tej książce! Od 15 lat, prócz present perfect i phrasal verbs, uczy dzieci jak się uczyć, jak tworzyć kreatywne notatki, żeby jeszcze lepiej rozumieć i więcej zapamiętać. Prowadzi fejsbukowy profil eduNOTATKI, który śledzi ponad 12 000 osób oraz stronę www.edunotatki.pl.

Znak
9788324076840
9788324076840
9788324076840
Wydawnictwo
Znak
Autor
Agnieszka Jachymek
Data premiery
2022
ISBN
9788324076840
Format
165x235
Stron
224
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33748
Zobacz także
chat Komentarze (0)