Left Banner

Left Banner

  • Nowy

Apomubeli. Kosmiczne Sylaby

99,00 zł
Brutto

Gra i pomoc dydaktyczna, która przyda się na początkowym etapie nauki czytania.

Apomubeli. Kosmiczne Sylaby

Apomubeli. Kosmiczne sylaby to gra i pomoc dydaktyczna, która przyda się na początkowym etapie nauki czytania. W momencie, kiedy dziecko pozna samogłoski i pierwsze 4 paradygmaty sylab, pomoc pozwoli na ćwiczenie bardzo ważnej umiejętności — czytania pseudowyrazów, znacznie rozszerzając zasób słów, które dziecko może odczytywać.

Odczytywanie różnych sekwencji sylab tak, jakby były słowami, to ważne ćwiczenie, które usprawni proces czytania w przyszłości, a także ułatwi naukę języków obcych.

Najważniejszy jest jednak aspekt ćwiczenia uwagi podczas czytania i autokorekty błędów. Dzieci, zwłaszcza te zagrożone dysleksją mają tendencję do zgadywania końcówek wyrazów. Odczytując pierwszą sylabę, próbują dokończyć słowo na podstawie wcześniejszych doświadczeń, lub towarzyszącego tekstowi rysunku. Podczas czytania dłuższych tekstów w szkole podstawowej wspomniana skłonność do zgadywania wyrazów może sporo namieszać. Zwłaszcza gdy spotkamy się z matematycznych zadaniem tekstowym.

Odczytywanie zagadkowych, kosmicznych wyrazów, ma jeszcze jedną, istotną, zaletę- pozwala wprowadzić humor, co jak dowodzą badania, usprawnia procesy pamięciowe. Od nas zależy, jakie tłumaczenie odczytanego słowa podamy.

Wczesna nauka czytania

Dzieci w szkołach uczą się czytać metodą głoskowania. Tradycyjnie, poznają najpierw litery alfabetu i długo ćwiczą ich piękne zapisywanie. Mają jednak olbrzymią trudność w łączeniu liter w wyrazy. Głoskując słowo:"PUMA” dziecko słyszy wypowiadane przez siebie: „py-u-my-a". Dlaczego „pyumya” to „PUMA"? Aby nauka czytania w języku polskim stała się łatwa i przyjemna, zdecydowanie lepiej posłużyć się metodą sylabową. Oczywiście, nie ma dobrej nauki bez dobrej zabawy.

Kosmiczne sylaby

W zestawie znajdują się:

  • instrukcja,

  • 4 silikonowe statki,

  • 80 kart z kosmitami i pseudowyrazami (na rewersach) do czytania.

Karty zostały podzielone kolorystycznie na 4 poziomy trudności.

5904161019114

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Wydawnictwo Metody Krakowskiej
Autor
Agata Dębicka-Cieszyńska
Data premiery
2021
ISBN
5904161019114
Nr katalogowy
32640

Może wzbudzić zainteresowanie

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Apomubeli. Kosmiczne Sylaby

Gra i pomoc dydaktyczna, która przyda się na początkowym etapie nauki czytania.

Napisz swoją opinię