Left Banner

Left Banner

Czytam globalnie II. Foka i kok 1

Czytam globalnie II. Foka i kok

10,00 zł
Brutto

Książeczka do nauki czytania globalnego przeznaczona dla dzieci od pierwszego roku życia do sześciu lat.

szt.
Dostępny natychmiast

Czytam globalnie II. Foka i kok

Książeczka „Foka i kok” do nauki czytania globalnego przeznaczona jest dla dzieci od pierwszego roku życia do sześciu lat. Treść książeczki oparta jest na krótkich wyrazach, dzięki czemu łatwo zapadają one dziecku w pamięć.

Najmłodsze dzieci będą oglądać obrazki i słuchać, jak czytasz. Będą także przyglądać się wskazywanym przez Ciebie wyrazom (to bardzo ważne – niezależnie od wieku dziecka zawsze wskazuj czytany wyraz, aby dziecko kojarzyło jego wygląd z brzmieniem). Dzięki temu w ich pamięci wytworzą się i utrwalą obrazy czytanych przez Ciebie słów.

Czytam globalnie II

Książeczki z tej serii nie wymagają zachowania określonej kolejności. W serii pierwszej kolejność czytania poszczególnych części miała znaczenie z uwagi na stopniowe dodawanie nowych wyrazów.

W serii drugiej akcent został położony na wielokrotnym powtarzaniu wybranych wyrazów, tak aby ich obrazy zostały utrwalone w dziecięcej pamięci. Starsze dzieci szybko dzięki temu zapamiętają, co który wyraz oznacza, a już po kilku wspólnych sesjach czytania dziecko będzie próbowało odczytywać tekst samodzielnie.

Ponieważ analiza wzrokowa u małego dziecka jest słabo wykształcona i wyrazy zlewają się maluchowi w jeden ciąg, w książeczce poszerzone zostały spacje międzywyrazowe. Zrezygnowano także ze znaków interpunkcyjnych, a zamiast nich – w wybranych miejscach zastosowano większe odstępy pomiędzy poszczególnymi wersami. Celowym zabiegiem ułatwiającym zapamiętywanie obrazów słów przez dzieci jest również to, że wszystkie wyrazy, z wyjątkiem imion, zapisane zostały małą literą.

Czytanie globalne

przynosi fantastyczne efekty, jednak aby były widoczne „od zaraz” – musi być wspaniałą zabawą, pełną śmiechu i radości. Książeczki z serii Czytanie globalne na pewno taką zabawą będzie!

9788365915832

Data sheet

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Maria Trojanowicz-Kasprzak
Data premiery
2021
ISBN
9788365915832
Format
210x210
Stron
24
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32240
Ilustracje
Rena Grzybek
Seria wydawnicza
Czytam globalnie

Może wzbudzić zainteresowanie

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Czytam globalnie II. Foka i kok

Książeczka do nauki czytania globalnego przeznaczona dla dzieci od pierwszego roku życia do sześciu lat.

Napisz swoją opinię