Left Banner

Baw się z nami literami - 1

Baw się z nami literami. Zabawy ułatwiające naukę czytania

0 Opinia(e) 
20,00 zł
Brutto

Zbiór ponad 170 propozycji zabaw, ćwiczeń i aktywności wspomagających naukę czytania.

szt.
Dostępny w sprzedaży

Baw się z nami literami.
Zabawy ułatwiające naukę czytania.

Zbiór ponad 170 zabaw i ćwiczeń wspomagających naukę czytania.

Publikacja powstała w wyniku zainteresowania Autorki Odimienną Metodą Nauki Czytania według koncepcji dr Ireny Majchrzak. Również dzięki fascynacji ideą traktowania imion dzieci jako bazy do nauki czytania.
Autorka w czasie praktyki nauczycielskiej opracowała szereg oryginalnych, kreatywnych zabaw i aktywności. Wspierają one, motywują oraz pomagają w nabyciu umiejętności czytania niezależnie od stosowanej metody.

Początkową inspiracją dla Autorki był pomysł opracowany przez Irenę Majchrzak. Jednak publikacja nie jest opisem tej metody. Jest zbiorem własnych nauczycielskich doświadczeń związanych z kształtowaniem u dzieci umiejętności czytania.

Książka Baw się z nami literamizostała podzielona na rozdziały, według stopnia trudności zabaw.

Podczas zabaw z własną wizytówką, dziecko najpierw rozpoznaje litery z własnego imienia. Następnie dzieci bawią się wszystkimi wizytówkami dostępnymi w grupie. Wtedy poznają i utrwalają wszystkie litery alfabetu i zaczynają bawić się sylabami. Ostatnie rozdziały skupiają się na układaniu i odczytywaniu wyrazów, a następnie całych zdań.

Wizytówki stanowią doskonałą bazę do nauki czytania. Zabawy z wizytówkami integrują grupę i dają każdemu dziecku poczucie bycia pełnoprawnym jej członkiem. Wykorzystanie wizytówek może pomóc również w procesie adaptacji dzieci do przedszkola.

Wizytówki można wprowadzić w każdej grupie wiekowej, poczynając od trzylatków, a kończąc na zerówce. Znajdą również zastosowanie w żłobku, w grupach świetlicowych lub wyrównawczych. 
Zabawy wizytówkami i na bazie wizytówek sprawdzą się również w grupach mieszanych wiekowo. Dziecko niezależnie od stopnia umiejętności może uczestniczyć w zabawach i odnieść sukces.

9788365915580

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Ewa Kujawińska
Data premiery
2020
ISBN
9788365915580
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32124

Napisz swoją opinię

Baw się z nami literami. Zabawy ułatwiające naukę czytania

Zbiór ponad 170 propozycji zabaw, ćwiczeń i aktywności wspomagających naukę czytania.

Napisz swoją opinię

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii: