Left Banner

Czytanie globalne po polsku. Poradnik dla nauczycieli, rodziców i terapeutów - 1

Czytanie globalne po polsku. Poradnik dla nauczycieli, rodziców i terapeutów

20,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny natychmiast

Czytanie globalne po polsku – swoisty podręcznik objaśniający metodę nauki czytania zwaną czytaniem globalnym. Zmienione i uzupełnione wydanie.

Autorka opisała w nim – krok po kroku – na czym czytanie globalne powinno polegać i jak w warunkach polskich realizować założenia tej metody, która przywędrowała do nas zza oceanu i wymagała dostosowania do specyfiki języka polskiego. Nie ograniczyła się jednak do teorii, lecz przedstawiła wiele pomysłów na zabawy do zrealizowania z dziećmi zarówno w domu, jak i w placówkach edukacyjnych.

Przykłady dobrych praktyk z przedszkoli w kraju i za granicą pozwalają poznać rzeczywiste efekty zabawy w czytanie i inspirują do wdrażania przedstawionych pomysłów oraz tworzenia nowych własnych rozwiązań.

Opisy doświadczeń rodziców bawiących się w domu w czytanie ze swoimi dziećmi pokazują, że czytanie globalne to świetna zabawa, której efekty mogą przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Zapoznając się z treścią książki Czytelnik dojdzie do jednego zasadniczego wniosku: TO DZIAŁA!

Wieloletnie zgłębianie tematu pozwoliło Autorce osiągnąć pewność, że czytanie globalne to wspaniała zabawa, która ma same zalety. Prowadzona w atmosferze luzu i radości (a jest to warunek podstawowy) daje dzieciom i opiekunom mnóstwo satysfakcji.

Zachęcając dziecko do zabawy w czytanie podnosimy jego wartość we własnych oczach – nazywając wyrazy na planszach, jest przekonane, że czyta i nie przeczmy temu. Bawmy się dalej, a jego przekonanie stanie się faktem.

9788365915337

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Maria Trojanowicz-Kasprzak
Data premiery
2019
ISBN
9788365915337
Stron
80
Okładka
miękka

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.