• -8%
Lubię ładnie pisać. Ćwiczenia do kaligrafii - część 2 - 1 Lubię ładnie pisać. Ćwiczenia do kaligrafii - część 2 - 1

Lubię ładnie pisać. Ćwiczenia do kaligrafii - część 2

Indeks: 9788371341175

9,90 zł
9,11 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość

Ten produkt kupiono w tym roku:
8x

Ćwiczenia do kaligrafii liter łacińskich i polskich znaków, zmiękczeń i dwuznaków znajdujące się w tym zeszycie można wykorzystać w trakcie lekcji, podczas pracy indywidualnej z dzieckiem oraz na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i wyrównawczych.

Każda karta pracy zaczyna się rysunkiem, którego kontur uczeń powinien poprawić. Jest to wstępne ćwiczenie grafomotoryczne, poprzedzające naukę pisania liter.

Kolejność zadań została ustalona według wzrastającego stopnia trudności. Najpierw uczeń pisze po wzorze literopodobnym umieszczonym w powiększonej liniaturze. Następnie kreśli litery po śladzie (najpierw wykonanym ciągłą linią, potem przerywaną). Dopiero po ćwiczeniach przygotowujących dziecko pisze litery, sylaby i wyrazy w potrójnej liniaturze.

W zeszycie znajduje się również – innowacyjna dla tego typu ćwiczeń do kaligrafii – jednoczesna nauka pisania liter, wyrazów, prostych zdań i cyfr w kratkach.

Aby umożliwić dzieciom samodzielną pracę i samokontrolę podczas wykonywania ćwiczeń, wprowadzono system kropek, strzałek, grotów i cyfr, które wskazują miejsce rozpoczęcia pisania, jego kierunek i kolejność ruchów. Podpowiedzi te są stopniowo wycofywane.

W części 1 niniejszej pozycji znajdują się ćwiczenia w kaligrafii liter łacińskich i polskich znaków.

9788371341175

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Agnieszka Czerkas-Polit, Katarzyna Sirak-Stopińska
Data premiery
2010
ISBN
9788371341175
Format
B5
Stron
64
Okładka
miękka

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)