Ćwiczenia sylabowe. Czytanie i pisanie - część 3

Indeks: 978-83-89807-88-5

25,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

"Ćwiczenia sylabowe" to seria zeszytów wspomagających edukację Pierwszoklasisty. Kolejność poznawania kolejnych głosek jest zgodna z przyjętą w podręczniku "Nasz elementarz".

Zastosowana w ćwiczeniach metoda sylabowa jest sprawdzonym i skutecznym sposobem na usprawnienie nauki czytania. Poszczególne głoski są wprowadzane wyłącznie w sylabach. Ćwiczenia dostosowano do specjalnych potrzeb uczniów zagrożonych dysleksją (bezszeryfowy font).

Zakres tematyczny ćwiczeń został zintegrowany z poszczególnymi częściami podręcznika "Nasz Elementarz" do klasy 1:

  • Ćwiczenia Sylabowe 1 –> (Nasz Elementarz: Jesień)
  • Ćwiczenia Sylabowe 2 –> (Nasz Elementarz: Zima)
  • Ćwiczenia Sylabowe 3 –> (Nasz Elementarz: Wiosna)

Aby wspomóc uczniów, zwłaszcza tych z trudnościami w nabywaniu umiejętności czytania, zastosowaliśmy metodę sylabową - skuteczny i sprawdzony sposób, by nauczyć dziecko czytać i rozumieć tekst. Dzieci poznają kolejne głoski - w kolejności zgodnej z zastosowaną w podręczniku "Nasz Elementarz". Nie prezentujemy ich jednak pojedynczo, w izolacji, ale wyłącznie w sylabach. Podczas czytania i zapisywania sylab uruchamiają się wzorce wzrokowo-ruchowe, które ułatwiają zapamiętywanie i sprzyjają szybszej nauce.

Teksty zredagowane są jedynie w oparciu o te głoski, które dziecko już poznało - treść jest zatem zrozumiała dla każdego ucznia, co pozytywnie wpływa na przebieg nauki i samoocenę dziecka. Poziom trudności tekstów stopniowo wzrasta, dzieci uczą się czytania ze zrozumieniem oraz odszukiwania potrzebnych informacji.

Zadbaliśmy o to, by zadania były różnorodne, zachęcające do pracy. W ćwiczeniach wprowadzono elementy zabawy oraz możliwość twórczych działań ucznia, dzięki czemu nauka czytania będzie dla Pierwszoklasistów nie tylko pracą, ale i ogromną przyjemnością.

978-83-89807-88-5

Opis

Wydawnictwo
WIR
Autor
Marta Kuchnik
Data premiery
2016
ISBN
978-83-89807-88-5
Format
A4
Stron
56
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)