Wzorki dla Janka i Olki (książka + plastikowa wkładka + marker)

Wydawnictwo
Olimp open_in_new
Autor
Jadwiga Kozieł open_in_new
Data wydania
2013
ISBN
978-83-933650-2-9
Format
210x240
Stron
72
Okładka
miękka
Nr katalogowy
27072
15,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

"Wzorki dla Janka i Olki" to zeszyt ćwiczeń grafomotorycznych przygotowujących dzieci w wieku przedszkolnym do nauki pisania oraz podnoszących poziom pisania dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Zawarte w zeszycie ćwiczenia dzieci mogą wykonywać w indywidualnym tempie - zależnym od ich sprawności manualnych.

Ćwiczenia rozpocząć należy od wykonania jednej linii, a następnie zwiększać liczbę linii w miarę nabywania przez dziecko sprawności. Każdy wzór powinien być ćwiczony wielokrotnie, z wykorzystaniem sztywnej folii i pisaka suchościeralnego. Dopiero po poprawnym odtworzeniu wzoru dziecko może narysować go w zeszycie, używając pisaka lub grubo piszącej kredki.

Wzory wymagające od dziecka pisania całej linii, bez odrywania ręki stanowią dużą trudność, mają jednak istotne znaczenie w opanowaniu umiejętności płynnego pisania. Zawarte w zeszycie szlaczki i rysunki mogą służyć ćwiczeniom w nazywaniu kierunków, wielkości czy kształtów, a także w opowiadaniu treści obrazków. Rysunki można kolorować zgodnie z poleceniem nauczyciela lub według pomysłów dzieci.

"Wzorki dla Janka i Olki" to ćwiczenia, które pozwolą dziecku uzyskać taką sprawność manualną, by mogło dobrze sobie radzić w dalszych etapach nauki pisania.