Czytam. Pytam. Odpowiadam!

Wydawnictwo
Pasja open_in_new
Autor
Małgorzata Podleśna open_in_new
Data wydania
2013
ISBN
978-83-64047-09-1
Format
210x300
Stron
88
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26487
16,00 zł
Brutto
Ilość

Ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem. Książka jest przeznaczona dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Składa się z dwóch części.

W pierwszej części znajdują się ćwiczenia ułatwiające zapamiętanie obrazu graficznego liter oraz materiał do ćwiczeń w czytaniu (sylaby i wyrazy z zaznaczonym podziałem na sylaby). W pierwszej kolejności są to wyrazy zawierające wprowadzaną literę, zgromadzone według stopnia trudności, jak również takie, które pozwalają na słuchowe wzrokowe różnicowanie słów graficznie lub dźwiękowo podobnych.

Cześć druga zawiera rysunek, a także przyjazny, kilku-zdaniowy, zabawny tekst powiązany z rysunkiem. Pod tekstem znajdują się 2 - 4 pytania, sprawdzające rozumienie tekstu. Każde pytanie zapisane jest innym kolorem. Należy odszukać w tekście odpowiedzi i podkreślić je takim samym kolorem, jakim zapisane jest pytanie (wzór - strona 42).

Konieczność wyszukania odpowiedzi na pytania mobilizuje dziecko do czytania ze zrozumieniem, a co równie ważne - bogaci jego słownictwo i uczy poprawnego formułowania zdań. Teksty można wykorzystać do ćwiczeń w pisaniu z pamięci lub ze słuchu.