• -10%
Przedszkolak kocha czytać. Elementarz - 1 Przedszkolak kocha czytać. Elementarz - 1

Przedszkolak kocha czytać. Elementarz

Indeks: 9788363590253

24,90 zł
22,41 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
5x

Publikacja przygotowująca dzieci do podjęcia nauki czytania w klasie pierwszej.

  • Elementarz umożliwia swobodne realizowanie różnych form i technik pracy.
  • Elementarz jest uzupełniony zeszytami ćwiczeń.

Najpierw dzieci uczą się równolegle czytać samogłoski i wyrazy globalnie. Taka strategia umożliwia im szybkie odniesienie sukcesu w nauce czytania. Uświadamia, że czytanie jest łatwe i przyjemne. Na kolejnym etapie poznają sylaby. Rozpoczynając od zapisów prostych (sylaby otwarte) i przechodząc do trudniejszych, dzieci samodzielnie czytają teksty, dokonując syntezy sylabowej. Trenując czytanie według tej metody, wkrótce z przyjemnością będą mogły czytać dłuższe teksty.

Pracując z Elementarzem, dzieci opisują zdarzenia, rozpoznają uczucia bohaterów, interpretują znaczenia zapisanych w dymkach samogłosek i sylab. Wypracowuje to gotowość do nauki czytania - uczy prawidłowej techniki (np. zasady "od lewej do prawej") oraz pokazuje, że każdy zapis ma swoje znaczenie, czyli odniesienie do rzeczywistości. Zapisy w dymkach stanowią prototyp słów, a nawet tekstów, które w przyszłości dzieci będą musiały czytać ze zrozumieniem.

Elementarz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, które w sposób radosny mogą rozpocząć przygodę prowadzącą do świata pisma. Propozycje w nim zawarte zapewniają bogate doświadczenia związane z rozwijaniem umiejętności prawo- i lewopółkulowych. Pozwolą osiągnąć sukcesy w nauce czytania i rozwijać różnorodne zainteresowania na kolejnych etapach edukacji.

9788363590253

Opis

Wydawnictwo
Wydawnictwo Edukacyjne
Autor
Agnieszka Bala
Data premiery
2014
ISBN
9788363590253
Format
203x274
Stron
68
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)