Kocham szkołę! Przewodnik dla rodziców - 1
  • Kocham szkołę! Przewodnik dla rodziców - 1

Kocham szkołę! Przewodnik dla rodziców

Wydawnictwo
WIR open_in_new
Autor
Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo, Agnieszka Bala open_in_new
Data wydania
2012
Okładka
miękka
Nr katalogowy
24308
20,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Tagi:
|

"Kocham szkołę! Przewodnik dla rodziców" zawiera szczegółowe polecenia i sugestie do poszczególnych stron podręcznika oraz dwóch zestawów ćwiczeń "Kocham szkołę!". Opisuje także, jak skonstruowany jest podręcznik oraz w przystępny sposób przedstawia etapy nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

"Kocham szkołę!" to jedyny na rynku podręczników pakiet do nauki czytania przygotowany w oparciu o autorską metodę prof. Jagody Cieszyńskiej (Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania ®).

Podręcznik oraz dwa zeszyty ćwiczeń tworzą kompletny zestaw, którego celem jest przede wszystkim nauka czytania ze zrozumieniem. Zastosowanie metody symultaniczno-sekwencyjnej pozwoli dziecku szybko i bez negatywnych emocji nauczyć się czytać, budując jednocześnie przekonanie, że zrobiło to samodzielnie. W pakiecie, obok treści humanistycznych, pojawiają się również zagadnienia z obszaru muzyki i przyrody, dzięki czemu nauczyciel może wykorzystać zestaw nie tylko w zakresie kształcenia umiejętności czytania, ale również posłużyć się nim jako uzupełniającym podręcznikiem edukacji wczesnoszkolnej w klasie pierwszej.

"Kocham szkołę!" zawiera:

  • teksty zbudowane w oparciu o metodę sylabową,
  • tematykę zgodną z podstawą programową z uwzględnieniem zainteresowań najmłodszych uczniów,
  • treść opartą na korelacji polonistyki, przyrody i muzyki teksty drukowane czcionką bezszeryfową (prostą) oraz majuskułą dla ułatwienia percepcji wzrokowej,
  • materiał umożliwiający indywidualizację nauki czytania,
  • liczne ćwiczenia usprawniające pracę lewej półkuli mózgu,
  • przyjazny materiał ilustracyjny oraz prosty układ, który eliminuje szum informacyjny i usprawnia zapamiętywanie.