Kraina szlaczków dwóch małych ślimaczków

Wydawnictwo
Olimp open_in_new
Autor
Jadwiga Kozieł open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
978-83-927232-3-3
Format
B5
Stron
64
Okładka
miękka
Nr katalogowy
22047
15,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

"Kraina szlaczków dwóch małych ślimaczków" to zeszyt ćwiczeń grafomotorycznych przygotowujących dzieci w wieku przedszkolnym do nauki pisania oraz podnoszących poziom pisania dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Ćwiczenia zawarte w zeszycie ćwiczeń dzieci wykonują w indywidualnym tempie, zależnym od ich sprawności manualnej. Rozpoczynamy ćwiczenia od wykonania jednej linii, liczbę linii zwiększać w miarę nabywania przez dziecko sprawności. Każdy wzór ćwiczymy wielokrotnie wykorzystując w tym celu sztywną folię i pisak suchościeralny.

Dopiero po poprawnym odtworzeniu wzoru dziecko rysuje je w zeszycie używając pisaka lub grubo piszącej kredki. Wzory wymagające od dziecka pisania całej linii bez odrywania ręki stanowią dużą trudność, mają jednak istotne znaczenie do opanowania umiejętności płynnego pisania.

Zawarte w zeszycie szlaczki i rysunki mogą posłużyć także do ćwiczeń w nazywaniu kierunków, wielkości, kształtów oraz opowiadaniu treści obrazków. Rysunki można kolorować zgodnie z poleceniem nauczyciela lub według pomysłów dzieci.

"Kraina szlaczków dwóch małych ślimaczków" to ćwiczenia, które pozwolą na uzyskanie przez dziecko takiej sprawności manualnej, by mogło dobrze sobie radzić w dalszych etapach nauki pisania.