• -10%
Kombinatoryka wyrazowa. Spostrzegaj - pomyśl - działaj - 1
  • Kombinatoryka wyrazowa. Spostrzegaj - pomyśl - działaj - 1

Kombinatoryka wyrazowa. Spostrzegaj - pomyśl - działaj

Wydawnictwo
Harmonia open_in_new
Autor
Barbara Zakrzewska open_in_new
Data wydania
2010
ISBN
978-83-7134-354-4
Format
A4
Stron
116
Okładka
miękka
Nr katalogowy
19027
21,00 zł
18,90 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Tagi:
|
Pozycja ta adresowana jest przede wszystkim do terapeutów prowadzących zajęcia z dziećmi z dysleksją, ale także do nauczycieli, pedagogów i rodziców.

W książce znajduje się kilkadziesiąt propozycji ćwiczeń wraz z materiałem językowym, ułożonych od najprostszych do najtrudniejszych. Zagadnienia ćwiczone to: budowa i różnicowanie samogłosek, spółgłosek i sylab graficznie podobnych (a – o, b – d, g – p, l – ł – t, ma – na itp.), liczne operacje na sylabie dwu- i trzysylabowej, operacje na wyrazie (dodawanie, usuwanie, przestawianie liter) i wiele innych. Całość ma na celu poprawienie umiejętności płynnego i bezbłędnego czytania.

Wiele ćwiczeń przypomina szarady, dzięki czemu dziecko nie będzie się nudzić, a ich rozwiązanie da uczniowi wiele satysfakcji i motywację do wykonania kolejnego ćwiczenia.

Książka koresponduje z poprzednimi tytułami napisanymi przez Barbarę Zakrzewską (Chcę dobrze czytać i 3, 2, 1, 0... Start. Czytanie treningowe). Jest też zapowiedzią kolejnej publikacji: Kombinatoryka zdaniowa.