Left Banner

Alfabet na start! (książka + CD) - 1

Alfabet na start! (książka + CD)

Kupionych: 18
49,00 zł
Brutto

"Alfabet na START!" to publikacja, dzięki której dzieci mogą poznawać litery i zdobywać pierwsze czytelnicze doświadczenia - bez większego trudu i dobrze się przy tym bawiąc. Przeznaczona jest dla osób pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym (nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców). Może również służyć jako pomoc do pracy z dziećmi starszymi, które z różnych względów nie przyswoiły sobie liter wcześniej - na przykład zagrożonymi dysleksją czy tymi, których rozwój jest nieco opóźniony.

Publikacja składa się z 24 kart wprowadzających litery małe i wielkie, czyli 48 znaków graficznych. Na każdej karcie znajduje się wiersz, piosenka lub opowiadanie oraz ilustracje, które w obrazowy sposób przybliżają pojęcie danej litery oraz jej kształt. Na drugiej stronie zamieszczone są propozycje zabaw, które można przeprowadzić z dziećmi. Tym samym połowa materiału stanowi bezpośrednią pomoc dla nauczyciela, a połowa przeznaczona jest dla dzieci.

Podstawowym zadaniem publikacji jest ułatwienie poznania i zapamiętania małych i wielkich liter alfabetu. Wszystkie litery zostały opisane i zilustrowane w bardzo obrazowy sposób, odwołując się do konkretnych i atrakcyjnych dla dzieci skojarzeń, a także do ich poczucia humoru. Do publikacji dołączona została płyta CD z wesołymi, łatwo wpadającymi w ucho piosenkami. Trzeba pamiętać, że odpowiednio dobrany ruch i rytm sprzyjają nauce nowych rzeczy. Aktywizują układ nerwowy dziecka. Pozwalają na lepsze poznanie własnego ciała i lepszą orientację w przestrzeni, a co za tym idzie, między innymi na coraz dokładniejszą percepcję kształtów liter. Dlatego warto przeprowadzać zabawy ruchowe i śpiewać z dziećmi piosenki występujące w publikacji.

"Alfabet na START!" to opracowany w nowatorski sposób materiał o oryginalnej formie - wyglądem przypomina ścienny kalendarz. Publikacja została zaplanowana w taki sposób, aby podczas zajęć wprowadzających w tematykę danego zagadnienia nauczyciel mógł, pokazując przedszkolakom bogato zilustrowaną stronę przeznaczoną dla nich, widzieć jednocześnie stronę z propozycjami zajęć i zabaw. Po omówieniu danego tematu nauczyciel zawiesza publikację na ścianie, eksponując odpowiednią stronę dla dzieci. W ten sposób kilkulatki będą mogły cały czas obcować z poznanymi treściami, dzięki czemu lepiej zapadną im w pamięć.

W pracy z dziećmi nad materiałem literowym warto jak najczęściej odwoływać się do wyrazów dźwiękonaśladowczych i zabaw z nimi związanych. Wiele z tych wyrazów jest bardzo prostych, składa się tylko z jednej czy dwóch liter, co zachęca przedszkolaki do prób ich odczytania. Umiejętność przeczytania wyrazu dźwiękonaśladowczego stanowi "trampolinę" do czytania "zwykłych" słów. Dziecko będzie miało satysfakcję, że potrafi przeczytać cały wyraz, a to da mu motywację do podejmowania coraz trudniejszych czytelniczych zadań. Ponadto wyrazy dźwiękonaśladowcze są świetną gimnastyką dla całego aparatu artykulacyjnego. Co więcej, dzieci bardzo lubią zabawy z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, chętnie się w nie angażują, dlatego w tej publikacji pojawiają się one często.

Dzięki publikacji "Alfabet na START!" dziecko nie tylko pozna litery, ale również:

 • usprawni artykulację oraz nauczy się prawidłowo wymawiać poszczególne głoski;
 • nauczy się układać z liter i czytać proste wyrazy;
 • będzie doskonalić spostrzegawczość;
 • zwiększy zainteresowanie słowem pisanym oraz zdolność do wielozmysłowego poznawania świata;
 • rozwinie umiejętności w zakresie analizy i syntezy oraz koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej;
 • zwiększy swoje umiejętności w zakresie generalizacji i różnicowania;
 • rozwinie pamięć oraz zdolność koncentracji uwagi;
 • rozwinie poczucie humoru i twórczą ekspresję.

Spis piosenek:

 1. Autobusem przez Afrykę
 2. Emu z elementarza
 3. Focze urodziny
 4. Gaweł i goście
 5. Iluzjonista
 6. Jesienny deszcz
 7. Kogut i kury
 8. Łódka
 9. Metro
 10. Norbert i narty
 11. Okrągła piosenka
 12. Re, re, re…
 13. Serpentyna
 14. Tomek i latawiec
 15. Ula i ja
 16. Walizka i wrotki
9788364631825

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Agnieszka Kornacka
Data premiery
2017
ISBN
9788364631825
Format
A3
Stron
50

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Alfabet na start! (książka + CD)

Napisz swoją opinię