A u nas w przedszkolu... Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych (książka + 24 pomoce + CD) - 1
  • A u nas w przedszkolu... Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych (książka + 24 pomoce + CD) - 1
  • A u nas w przedszkolu... Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych (książka + 24 pomoce + CD) - 2
  • A u nas w przedszkolu... Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych (książka + 24 pomoce + CD) - 3
  • A u nas w przedszkolu... Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych (książka + 24 pomoce + CD) - 4
  • A u nas w przedszkolu... Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych (książka + 24 pomoce + CD) - 5

A u nas w przedszkolu... Zbiór scenariuszy zajęć adaptacyjnych (książka + 24 pomoce + CD)

2019-09-01
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola open_in_new
Autor
Maria Broda-Bajak (pod red.) open_in_new
Data wydania
2015
ISBN
978-83-64631-18-4
Format
A4
Stron
88
Okładka
miękka
Nr katalogowy
27038
39,00 zł
Brutto
Ilość

Tagi:

"A u nas w przedszkolu..." zawiera, aż 22 scenariusze adaptacyjne dla dzieci, 24 pomoce dydaktyczne oraz płytę CD z piosenkami.

Publikacja jest nieocenioną pomocą dla nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym, którzy chcą w świadomy sposób pokierować procesem adaptacji dziecka do przedszkola, a także sprawić, by nowo poznane środowisko okazało się jak najbardziej przyjazne dla najmłodszych przedszkolaków.

Publikacja składa się z dwóch części:

  • pierwsza obejmuje scenariusze zajęć adaptacyjnych z udziałem rodziców i przeznaczona jest do realizacji, zanim dzieci zaczną chodzić do przedszkola, a więc podczas dni adaptacyjnych organizowanych przez placówki przed wakacjami. Ma być pomocą w oswojeniu się dziecka z przedszkolem, co umożliwi zredukowanie stresu powstałego przy zetknięciu się dzieci z nową sytuacją i środowiskiem.
  • druga to scenariusze zajęć na pierwsze dni (i tygodnie) w przedszkolu - ich celem jest zaznajomienie dzieci z placówką przedszkolną, osobami tam pracującymi oraz zasadami panującymi na jej terenie oraz w grupie.

Całości dopełniają rymowanki i zabawy paluszkowe - do zastosowania w różnych sytuacjach. Mają one za zadanie utrwalanie dobrych wzorców zachowań oraz przyzwyczajenie dzieci do codziennych sytuacji, z którymi zetkną się podczas pobytu w przedszkolu.

Do książki została dołączona płyta z piosenkami dla maluszków - do większości z nich zostały przygotowane zabawy i ćwiczenia ruchowe, które w znakomity sposób urozmaicą zajęcia i zaktywizują dzieci.

Publikacja nawiązuje do treści zawartych w książce adresowanej do rodziców "Niekończąca się historia..." oraz w książeczce skierowanej do dzieci "Wkrótce będę przedszkolakiem" autorstwa Karoliny Turek. Wraz z nimi stanowi nieocenioną pomoc dla nauczyciela, który chce w świadomy sposób pokierować procesem adaptacji dziecka do przedszkola, a także uczynić to środowisko jak najbardziej przyjaznym dla najmłodszych przedszkolaków. Dopełnieniem jest płyta z piosenkami i bajkami "Bo w przedszkolu jest jak w domu".

Zaproponowane scenariusze zostały opracowane i stosowane przez doświadczonych nauczycieli, mających do czynienia z najmłodszymi dziećmi.