• -10%
6-elementowe historyjki obrazkowe - 1
  • 6-elementowe historyjki obrazkowe - 1

6-elementowe historyjki obrazkowe

Wydawnictwo
Harmonia open_in_new
Autor
praca zbiorowa open_in_new
Data wydania
2009
ISBN
9788371343766
Format
A4+A5
Stron
8+21 kart
Okładka
teczka
Nr katalogowy
18043
34,90 zł
31,41 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

6-elementowe historyjki obrazkowe to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych.

Każda historyjka składa się z 6 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.

Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.

Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawniej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię.

Część historyjek dodatkowo ułatwi dziecku poznanie pewnych procesów mających miejsce w przyrodzie (np. to, jak z cebulki powstaje roślina) i nauczy zachowania w wyjątkowych sytuacjach (np. dokarmiania ptaków zimą, pomocy osobom niepełnosprawnym). Pomoże również poznać niektóre zawody (np. stomatolog, rybak) i procesy powstawania przedmiotów (np. stołu, płyty CD).

Zobacz także