• -7%
Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz. Dla przedszkolaka i ucznia (książka + CD) - 1 Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz. Dla przedszkolaka i ucznia (książka + CD) - 1

Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz. Dla przedszkolaka i ucznia (książka + CD)

Indeks: 9788380952607

24,00 zł
22,32 zł Zniżka 7%
Brutto
Ilość

Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz powstały na podstawie wieloletnich doświadczeń zawodowych autorki w pracy z dziećmi. Jest to zeszyt ćwiczeń, które pod kierunkiem nauczyciela, rodzica i logopedy można wykorzystać w pracy z przedszkolakami i uczniami do utrwalania przez nich poprawnej wymowy głosek dentalizowanych.

Opracowane zestawy wyrazowo-zdaniowe ze względu na występujące w nich opozycje głoskowe sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz nie należą do łatwych pod względem wymowy. Aby prawidłowo artykułować te głoski, dziecko musi mieć wyczucie danego ruchu i położenia poszczególnych narządów mowy (kinestezja), czyli wypracować zręczne i celowe ruchy języka i warg. Dlatego też każde ćwiczenie poprzedzone jest schematyczną wizualizacją realizacji głosek różnicujących, co ułatwi dzieciom zapamiętanie układu narządów mowy do danej głoski.

Mamy nadzieję, że aktywizujące ćwiczenia zachęcą dzieci do pracy nad poprawną mową, a wprowadzone w nich urozmaicenia i zabawy, w myśl zasady "uczymy, bawiąc", ułatwią im to zadanie.

Za opanowanie trudnej sztuki poprawnego mówienia autorka książki proponuje nagrodzić dziecko odpowiednim medalem (złotym, srebrnym lub brązowym, dlatego w książce na s. 50-52 i na płycie CD zamieszczono gotowe wzory Dyplomów) i wręczyć mu go po każdym ćwiczeniu bądź po kilku, np. za opanowanie zestawu ćwiczeń na różnicowanie szeregu sz-s lub po wykonaniu wszystkich zadań, na zakończenie terapii. Tę decyzję pozostawiamy rodzicom, nauczycielom i terapeutom. Krótki komentarz znajdujący się pod każdym medalem proszę potraktować jako ocenę opisową, która pozwoli eksponować i nagradzać poprawne wykonanie przez dziecko ćwiczeń, analizować z nim nieprawidłowo wykonane zadania, wspólnie z uczniem poszukiwać poprawnych form wypowiedzi oraz zachęcać go do samokontroli.

Do książki została dołączona płyta CD a na niej znajdują się wzory dyplomów oraz ćwiczeń w wersji PDF.

9788380952607

Opis

Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Jolanta Ho-Janecka
Data premiery
2017
ISBN
9788380952607
Format
A4
Stron
52
Okładka
miękka

Specyficzne kody

chat Komentarze (0)