W pułapkach netu. 5 filmów (płyta DVD) - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

W pułapkach netu. 5 filmów (płyta DVD)

Filmy dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych poświęcone edukacji medialnej.

225,00 zł Brutto

182,93 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

W pułapkach netu. Edukacja medialna

Filmy dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych poświęcone edukacji medialnej.

1. Znowu grasz (czas 6:28)
Smartfon umożliwia nam granie o każdej porze i z każdym, bez względu na to, gdzie znajduje się drugi gracz. To może być bardzo wciągające. Niepostrzeżenie zaczyna się zaniedbywanie obowiązków, również szkolnych. Młody człowiek nie dostrzega problemu, dopóki ktoś z zewnątrz nie uświadomi mu zagrożenia uzależnieniem. Presja teamu i chęć poprawy wyników gry wcale tego nie ułatwia.

2. Spadająca gwiazda (czas 4:59)
Młodzi ludzie chcąc być na topie, zyskać kolejne lajki, wykazać się odwagą lub bardziej przypodobać się swojej sympatii, robią roznegliżowane zdjęcia. Wysyłają je przez internet „zaufanym” osobom, albo sami zamieszczają na profilach społecznościowych. Tymczasem te fotki bardzo szybko zaczynają „żyć własnym życiem”. Stają się przyczyną wstydu i upokorzenia, a w przyszłości mogą znacznie pokrzyżować życiowe plany.

3. Zdrowie online (czas 4:06)
Internet staje coraz bardziej popularnym i dostępnym źródłem wiedzy niemal w każdej dziedzinie. Niestety – szczególnie na forach – można natrafić na wiedzę niezweryfikowaną, a nawet fałszywą. Czy młodzi ludzie są tego świadomi? Konsekwencje mogą być poważne, zwłaszcza, jeśli zechcemy polegać na poradach związanych z naszym zdrowiem.

4. Mózg na siłowni (czas 4:04)
Codziennie spotykamy ludzi nieustannie wpatrzonych w ekran komórki czy komputera. Co się dzieje wtedy z mózgiem? Czy potrzebuje naszej aktywności dla rozwoju? Stwierdzono, że również systematyczny wysiłek fizyczny sprzyja szybszemu połączeń synaptycznych i zapobiega procesom degradacyjnym mózgu.

5. Cyfrowi złodzieje (czas 4:35)
Coraz częściej różnego rodzaju transakcji dokonujemy za pośrednictwem internetu. Z jednej strony to wielkie ułatwienie, a z drugiej zagrożenie, że zostaniemy oszukani, a nasze pieniądze nie trafią do właściwego adresata. Wymaga to czujności i nie można czuć się wystarczająco „wyedukowanym”.

Rubikon
9788365217486
9788365217486
9788365217486
Wydawnictwo
Rubikon
Autor
Dariusz Regucki
Data premiery
2020
ISBN
9788365217486
Format
DVD
Nr katalogowy
32077
Zobacz także
chat Komentarze (0)