Zakochany Jasiek. 6 filmów (płyta DVD) - 1 Zakochany Jasiek. 6 filmów (płyta DVD) - 1

Zakochany Jasiek. 6 filmów (płyta DVD)

Rubikon

Indeks: 9788365217394

210,00 zł
Brutto

Zakochany Jasiek
Filmy dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Jasiek Mela pomimo niepełnosprawności korzysta z uroków życia i pragnie z ukochaną budować relację na solidnych fundamentach. W serii filmów „Zakochany Jasiek” dzieli się swoimi refleksjami o miłości i szacunku, ale też nie pomija trudnych problemów w relacjach kobiety i mężczyzny.

Filmy skierowane są do starszej młodzieży jako doskonały wstęp do dyskusji. Posłużą one jako materiał dydaktyczny na lekcje wychowania do życia w rodzinie dla klas I – III liceum ogólnokształcącego, technikum i szkół branżowych I stopnia.

Filmy:

 1. „Kocha” czas 6:22
  Szczęśliwie zakochany Jasiek zachęca, by budować solidne podstawy miłości. Film podkreśla, że warto czekać na prawdziwą miłość.
 2. „Lubi” czas 6:34
  Trudno się zakochać w kimś, kogo się nie lubi. Jasiek zwraca uwagę, że warto też nauczyć się wspólnego przybywania w ciszy i czerpania radości z prostych chwil.
 3. „Szanuje” czas 6:58
  W każdej relacji ważny jest szacunek. Dotyczy to również sfery seksualnej. Poddawanie się presji rówieśniczej może obniżyć poczucie własnej wartości.
 4. „Nie chce” czas 6:47
  Jestem tym, kim jestem dzięki innym – stwierdza Jasiek Mela. Nawet jeśli relacje bywają trudne, nie uciekajmy od drugiego człowieka. Uczmy się siebie także przez miłość.
 5. „Nie dba” czas 6:23
  Każda relacja wymaga pielęgnacji. Aby miłość się rozwijała trzeba uwzględniać wzajemne potrzeby.
 6. „Żartuje” czas 5:51
  Optymistyczne podejście do trudnych spraw ułatwia ich rozwiązywanie. Humor jest w życiu ważny i pozwala podjeść z dystansem do swoich ograniczeń.
Rubikon
9788365217394

Opis

Wydawnictwo
Rubikon
Autor
Dariusz Regucki
Data premiery
2020
ISBN
9788365217394
Format
DVD

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: